Szwedzka Grobla, Złota Karczma, Droga Lipnicka, Samborowo

Dodano 8 kwietnia 2016 przez aplikację Android
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

75394
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 12,4 km
 • Czas trwania: 1 h 14 min
 • Średnia prędkość: 10,01 km/h
 • Przewyższenie: 105 m
 • Suma podejść: 398 m
 • Suma zejść: 364 m
 • Data: 8 kwietnia 2016
 • Lokalizacja: Gdańsk
Celem dzisiejszej przejażdżki było pokonanie całej długości Szwedzkiej Grobli oraz Drogi Lipnickiej. Na wysokości "Dworu oliwskiego" zjeżdżamy z Bytowskiej do lasu. Już na początku przekonujemy się, że na trasie będą strome podjazdy - cała Szwedzka Grobla w zasadzie pnie się pod górę. Po pokonaniu pierwszych zakrętów jesteśmy na takiej wysokości, że patrząc przed siebie widzimy korony drzew znajdujących się poniżej. W pewnym momencie można między drzewami wypatrzeć Zatokę Gdańską i czekające na wpłynięcie do portu statki. Trasa jest ogólnie malownicza i obfituje w ładne widoki. Dojeżdżamy do skrzyżowania z Kleszą Drogą, która dzięki swojej asfaltowej nawierzchni jest bardzo przyjemna, szczególnie gdy jedziemy nią w dół, w stronę Doliny Radości. Tym razem jednak kontynuujemy jazdę Szwedzką Groblą i po krótkim czasie jesteśmy na Złotej Karczmie. Dalej kierujemy się wzdłuż Słowackiego, by po raz kolejny dojechać do Kleszej Drogi. Jedziemy nią krótko - do Lipnickiej Drogi. Tu można się nieźle rozpędzić ale trzeba uważać, droga jest trochę gorsza niż Szwedzka Grobla, są na niej koleiny, które często są wypełnione błotem. Oprócz tego w poprzek drogi jest wykonana betonowa dylatacja, dzięki której woda może przepłynąć z jednej strony drogi na drugą. Jadąc dalej tą sama drogą mijamy po prawej Niedźwiednik, a następnie VII Dwór. Przypadkiem trafiłem na znany mi wcześniej pagórek, z którego jest genialny widok. Cofamy się i skręcamy w prawo by długim zjazdem dotrzeć do końca ulicy Abrahama. Widzimy tu krzyż ustawiony w hołdzie zamordowanym stoczniowcem. Postanowiłem jak najdłużej jechać przez las, dlatego skręciłem w lewo. Docieramy do rozjazdu, na którym stoi kolejny krzyż, skręcamy w prawo i zaczynamy się wspinać. Jest naprawdę stromo, szczególnie gdy jedzie się na trekkingu i nie ma formy. Gdy docieramy do trzeciego krzyża wiemy, że teraz będzie już tylko łatwo. Jadąc dalej dojeżdżamy do Szwedzkiej Grobli, którą tym razem będziemy zjeżdżać. W pewnym momencie po prawej stronie w oddali widać Wzgórze Pachołek i stojącą na nim wieżę widokową. Niedługo później docieramy do celu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

Mapa Gdańsk. Plan miasta
Gdańsk. Plan miasta - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0