Szlak żółty - Chocielewski Czapliniec

Dodano 13 lipca 2013 przez plik GPX
Szlak żółty - Chocielewski Czapliniec
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

25195
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

136575
mini77
Żółty szlak Chocielewski Czapliniec zaczyna się w miejscowości Redkowice przy Stanicy Turystycznej, obok przystanku autobusowym i na skrzyżowaniu dróg Lębork-Stowęcino i Janowice- Chocielewko Górne. REDKOWICE – pierwsza wzmianka pochodzi z lat trzydziestych XIV stulecia. W XIV w Wieś należała do rodziny Pirchów. Dziś jedyną pozostałością majątku jest bardzo stary i zniszczony park z pomnikowym dębem. We wsi warto też zwrócić uwagę na budynek starej szkoły z początku XX w. I niewielki kościółek usytuowany na wzgórzu. Wychodząc ze stanicy skręcamy w lewo na drogą prowadzącą do Chocielewka Górnego - 2 km. Idziemy drogą asfaltową wśród pól i lasów. W Chocielewku Górnym możemy zwiedzić kamienny kościółek z lat 1922-26, zbudowany przez marszałka polnego Augusta von Mackensena dla upamiętnienia poległych w pierwszej wojnie światowej mieszkańców Chocielewka. Znajduje się tu także Stanica Turystyczna przygotowana dla turystów. Dalej wędrujemy drogą asfaltową do Chocielewka Dolnego 3 km. W połowie drogi po prawej stronie spotykamy Kamień Bismarcka upamiętniający jego pobyt w tej miejscowości. W Chocielewku Dolnym skręcamy w prawo w stronę Pogorzelic. Zatrzymujemy się na moście nad rzeką Łebą, obracamy się i stąd możemy podziwiać, oczywiście tylko w okresie wiosenno - letnim malowniczo rozłożoną na drzewach Kolonię Czapli Szarej. W okresie jesienno - zimowym gniazda widoczne są z większej odległości jako białe plamy na tle zielonego lasu. Nasz szlak prowadzi dalej prosto ok. 1,6 km tam skręcamy w lewo w polną drogę którą, wędrujemy 850 m prosto do drogi prowadzącej do Pałacu w Leśnicach. W tą drogę skręcamy w prawo i dochodzimy najpierw do parku a następnie do pałacu- 700m. Jako jedyny i niespotykany na szlakach turystycznych sposób poprowadzenia szlaku przez środek XIX w Pałacu w Leśnicach jest jedną z wielu atrakcji żółtego szlaku. Z pałacu wychodzimy na drogę z bruku wysadzoną lipami którą w okresie świetności pałacu przyjeżdżały powozy na bale i przyjęcia. Do następnego punktu naszej trasy mamy 800m jest nim droga krajowa nr 6, którą przekraczamy w kierunku kościoła w Leśnicach. Kościół mijamy po prawej stronie i idziemy drogą leśną koło budynku szkoły - 100m, zostawiamy szkolę po lewej stronie i po przejściu 600m skręcamy w lewo. Ta droga prowadzi nas do szosy łączącej Leśnice z Dziechlinem - 1 km. Wychodząc na drogę asfaltową skręcamy w prawo i mamy do pokonania 2 km. odcinek naszej trasy przechodzącej lasem iglastym, sosnowo - świerkowym. Do miejscowości Dziechlino wchodzimy wśród zabudowań gospodarskich a przy skrzyżowaniu odchodzącym w prawo do Krępkowic nasz szlak spotyka się ze szlakiem czarnym i wspólnie prowadzą do Stanicy Turystycznej oddalonej z tego miejsca o 200 m. Tutaj nasz szlak się kończy.
Trasę poleca
PTTK Ziemi Lęborskiej

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
31 maja 2017 JJ_Active napisał:
Ślad nie pokrywa się ze szlakiem. Początek szlaku jest w Redkowicach, które nawet nie są uwzględnione w linii przebiegu. Za to opis jest prawidłowy.
kys30
28 sierpnia 2015 kys30 napisał:
ciekawy opis :-)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0