Szlak zielony - "Duża pętla"

Dodano 7 grudnia 2013 przez rysowanie
Szlak zielony -
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

32896
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  2.1
  • Dystans: 32,5 km
  • Przewyższenie: 21,15 m
  • Suma podejść: 58,82 m
  • Suma zejść: 61,15 m
  • Data: 14 lipca 2013
  • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Ślesin
186228
fot. S. Turowska
źródło: www.gmina.slesin.pl
miejscowości przez które przebiega: Ślesin – Głębockie Pierwsze – Witalisów – Obory – Mielno – Noć – Kalina – Broniszewo – Przewóz – Mielnica Duża – Mielnica Mała - Goplana – Warzymowo – Kolonia Warzymowska – Koszewo – Gawrony – Żółwieniec – Ostrowy – Ślesin

INFRASTRUKTURA

Szlak w większość poprowadzony jest przez drogi utwardzone – asfaltowe. Podobnie jak w przypadku Małej i Średniej Pętli, urozmaicenia dodają odcinki poprowadzone przez las. Szlak jest szlakiem łatwo dostępnym, w wielu miejscach (niekoniecznie w Ślesinie) można zacząć jego przemierzanie. Baza gastronomiczna jest znikoma, największe możliwości w tym zakresie ma do zaoferowania Ślesin. Podobnie jest w przypadku bazy noclegowej. Jeżeli ktoś miałby ochotę podzielić szlak na kilka odcinków i przebyć je w ciągu kilku kolejnych dni to noclegów należałoby szukać w miejscowościach takich jak: Ślesin, Mielno czy Mielnica Duża.

KRAJOBRAZ

Szlak „Duża Pętla” jest najbardziej atrakcyjnym szlakiem przebiegającym przez Gminę Ślesin i okolice. Atrakcyjność turystyczna szlaku wynika ze zróżnicowania jego trasy – przebiegu przez kompleksy leśne, w pobliżu rzeki Noteć, jeziora Kociołek, a przede wszystkim wokół rynny polodowcowego Jeziora Ślesińskiego, które posiada urozmaiconą linię brzegową i kanału Warta - Gopło. Ponadto zaznaczyć należy, że szlak w swojej północnej części przebiega przez Park Krajobrazowy – Nadgoplański Park Tysiąclecia, który jest doskonałym miejscem do obcowania z przyrodą. Jezioro Ślesińskie natomiast stwarza dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych. Jest również miejscem treningów i zawodów narciarstwa wodnego. Ponadto atrakcyjność szlaku podnoszą: pojedyncze obiekty takie jak: zabytki architektury, obiekty historyczne, obiekty hydrotechniczne oraz inne miejscowe ciekawostki.

TOPOGRAFIA

Biorąc pod uwagę długość szlaku nie można powiedzieć o nim, że jest szlakiem łatwym czy trudnym. Dla jednych może stwarzać to trudność dla innych nie, wszystko zależy od kondycji turysty. Poza tym szlak jest łatwy do przebycia. Małą trudność zawdzięcza się przede wszystkim krótkiemu dystansowi, małym deniwelacjom terenu oraz pokryciu w dużej mierze szlaku drogami utwardzonymi. Ponadto na szlaku nie występują przeszkody terenowe. A jego przebieg przez tereny zróżnicowane pod względem krajobrazowym (zakładka krajobraz) sprawia, że podróżowanie jest przyjemne i nie powoduje znużenia.

źródło: www.gmina.slesin.pl
Trasę poleca
Gmina Ślesin
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.