Szlak wodny Warty

Dodano 22 lutego 2014 przez plik GPX
Szlak wodny Warty
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

35356
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 75,4 km
 • Przewyższenie: 40,38 m
 • Suma podejść: 96,8 m
 • Suma zejść: 137,13 m
 • Data: 13 czerwca 2013
 • Lokalizacja: Polska, łódzkie, Szczepany
219052
Na szlaku
źródło: www.turystyka.wielun.pl
Szlak wodny Warty jest idealny dla turystyki rodzinnej. Rzeka łagodnie meandruje w rozległym korycie. Na odcinku o długości 74,3 km od Działoszyna do Burzenina wyraźnie oznakowano miejsca wodowania kajaków i dobijania, tak by turysta podczas spływu nie przeoczył wielu atrakcji leżących w pobliżu doliny Warty. Szlak jest oznakowanym fragmentem trasy wodnej Warty prowadzącej z Częstochowy, aż do ujścia.
Warta należy do największych rzek przepływających przez województwo łódzkie. Na Ziemii Wieluńskiej przepływa przez dwie krainy geograficzne: Wyżynę Wieluńską, z bardzo atrakcyjnym krajobrazowo działoszyńskim przełomem Warty i wychodniami skał wapiennych oraz Kotlinę Szczercowską, gdzie meandruje na jej równinnych terenach, a dolina na tym odcinku charakteryzuje się występowaniem wielu starorzeczy. Na znacznym odcinku płynie przez obszary parków krajobrazowych (Załęczańskiego, Międzyrzecza Warty i Widawki), a także obszar NUTURA 2000 Załęczański Łuk Warty.

Przy szlaku położone są miejscowości z interesującymi zabytkami w Kępowiźnie, Konopnicy, Rychłocicach, Kamionie, Przywozie. Szlak stanowi alternatywną formę wędrówki Szlakiem Bursztynowym (z wody widoczne wczesnośredniowieczne grodzisko w Konopnicy).

źródło: www.turystyka.wielun.pl
Trasę poleca
Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - okolice Częstochowy
Jura Krakowsko-Częstochowska - okolice Częstochowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej, fragmentu położonego bliżej Częstochowy. Zasięg mapy wyznaczają miejscowości: Częstochowa, Blachownia, Pajęczno, Radomsko. Zaznaczono tu szlaki piesze, rowerowe i konne wraz z zaznaczonymi odległościami. Mapa...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.