Szlak Tkaczy K-4

Dodano 23 września 2011 przez rysowanie
Szlak Tkaczy K-4
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

5419
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.5
 • Dystans: 25,6 km
 • Przewyższenie: 210,18 m
 • Suma podejść: 285,38 m
 • Suma zejść: 125,49 m
 • Data: 23 września 2011
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Świebodzice
47913
Ratusz w Świebodzicach.
Ratusz w Świebodzicach.
49520
Rynek w Kamiennej Górze
Kamienice na rynku w Kamiennej Górze.
Szlak Tkaczy ( oznaczony kolorem zielonym i symbolem K-4) biegnie ze Świebodzic do Kamiennej Góry i stanowi łącznik pomiędzy pozostałymi szlakami Księstwa Świdnicko - Jaworskiego oraz lokalnymi szlakami Ziemi Kamiennogórskiej i pogranicza polsko-czeskiego.
Nazwa szlaku nawiązuje do tradycji związanej z przemysłem tkackim Świebodzic i Kamiennej Góry, który na początku XIX wieku stanowił jedną z ważniejszych gałęzi przemysłu na Dolnym Śląsku. To właśnie w Świebodzicach i Kamiennej Górze znajdowały się największe i najnowocześniejsze na Śląsku zakłady tkackie.
Szlak rozpoczyna się w Świebodzicach na Osiedlu Słonecznym, gdzie krzyżuje się z żółtym szlakiem Bolka K-1 relacji Świdnica – Świebodzice – Bolków – Jawor, czarnym szlakiem Drogi Węglowej K-3 (Wałbrzych – Świebodzice - Mietków) oraz niebieskim szlakiem Dookoła Świebodzic . Następnie ulicą Kamiennogórską opuszcza Świebodzice i podąża w kierunku wsi Cieszów Górny. Szlak w całości prowadzi asfaltową drogą łączącą Świebodzice z Kamienną Górą. Po drodze przebiega jeszcze przez takie miejscowości jak Chwaliszów, Stare i Nowe Bogaczowice, Gostków, Jaczków i przed Kamienną Górą łączy się z drogą wojewódzką nr 367 docierając do miasta. W Kamiennej Górze szlak został poprowadzony ulicami: Wałbrzyską, Katowicką, Stefana Okrzei, Spacerową, Muzealną aż do Placu Wolności.Za miejscowością Jaczków Szlak Tkaczy łączy się z czerwonym szlakiem, tzw. Obwodnicą Marciszowa i towarzyszy mu aż do ul. Wałbrzyskiej.
Atrakcje i miejsca godne zobaczenia na trasie i w najbliższym sąsiedztwie:
Rynek w Świebodzicach z zabytkowymi kamienicami, kościołami i Ratuszem z XVIII wieku; mury obronne Świebodzic; ruiny zamku Cisy w Cieszowie Górnym; domy ryglowe w Chwaliszowie; klasztor pocysterski, kościół św. Józefa Oblubieńca i kaplica św. Anny w Starych Bogaczowicach; Rynek z zabytkowymi kamienicami (XVII/XIX w.), kościół parafialny pw. św. Piotra i Pawła z gotyckim prezbiterium z XIV w., kościół poewangelicki z XVIII w. (obecnie kościół rzymskokatolicki pw. Matki Bożej Różańcowej), Ratusz w stylu neorenesansowym oraz cmentarz żydowski (XVIII w.) w Kamiennej Górze.
Szlak został oznakowany przez Lokalna Organizację Turystyczną "Księstwo Świdnicko - Jaworskie".
Trasę poleca
Ksiestwo Świdnicko-Jaworskie

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Sudety Środkowe
Sudety Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Zaktualizowana w terenie mapa turystyczna Sudetów Środkowych z wyszczególnionymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Mapa obejmuje m.in. Góry Sowie, Góry i Pogórze Wałbrzyskie, Góry Kamienne oraz dużą część Broumovskiej Vrchoviny ze skalnymi miastami...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.