Szlak Niebieski - Pętla Sarbska

Dodano 13 lipca 2013 przez plik GPX
Szlak Niebieski - Pętla Sarbska
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

25190
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 22,4 km
 • Przewyższenie: 8 890 m
 • Suma podejść: 8 911,42 m
 • Suma zejść: 8 916,66 m
 • Data: 13 lipca 2013
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Łeba
136550
mini5787
Niebieski szlak Pętla Sarbska ma swój początek przy dworcu kolejowym w Łebie. Stąd wspólnie ze szlakiem zielonym PM-164z wędrujemy do zamku w Nowęcinie. Z Placu Dworcowego idziemy w kierunku ul. 11 Listopada mijając z lewej strony rondo. Po przejściu ok.. 50 metrów po prawej stronie ulicy mamy Informację Turystyczną, LOT. Idziemy dalej ul. 11 Listopada która, za skrzyżowaniem z główną ul.T. Kościuszki przechodzi w ul. 10 marca i tą ulicą wędrujemy ok. 200 m do końca gdzie skręcamy w prawo w Al. Jana Pawła II. Aleją idziemy w kierunku ronda ok.. 300m a w połowie drogi po lewej stronie mijamy kościół Sw. Jakuba. Na rondzie skręcamy w lewo w ul. Łebską i nią wchodzimy do Nowęcina gdzie przy zamku skręcamy w prawo a następnie po przejściu 50 metrów w lewo w ul.Lipową. Tutaj szlak zielony prowadzi prosto do wsi Szczenurze a my wędrujemy na wschód południową stroną j. Sarbsk szlak niebieski od zamku w Nowęcinie do wschodnie strony j. Sarbsk na odcinku 12 km miejscami przechodzi wspólnie ze szlakiem czerwony PM-05c. Wychodząc z Nowęcina drogą polną w stronę miejscowości Sarbsk mamy do pokonania 7 km. odcinek niebieskiego szlaku. Po przejściu 2 km. wchodzimy do lasu i cały czas główną drogą leśną idziemy do rozwidlenia dróg, w lewo odchodzi droga do stanicy wodnej nad j. Sarbsk Habenda - kemping i kursy windsurfingowe, a my skręcamy w prawo i dochodzimy do miejscowości Sarbsk ok.. 800 m. Wchodząc do centrum wsi skręcamy w lewo, po prawej stronie mijamy kościół Świętej Anny. Z Sarbska wspólnie ze szlakiem czerwonym wędrujemy drogą asfaltową do wsi Ulinia oddalonej o 2,6 km. Przed miejscowością Ulinia skręcamy w lewo w drogę leśną i zalesioną częścią wsi dochodzimy do skrzyżowania na którym rośnie piękny rozłożysty dąb Pomnik Przyrody.

Na krzyżówce skręcamy w lewo i idziemy jedyną drogą która prowadzi w kierunku morza do parkingu 2,2 km. Z parkingu wędrujemy tylko 250 m wspólnie ze szlakiem czerwonym do skrzyżowania z międzynarodowym szlakiem rowerowym R-10, tu my idziemy prosto a pozostałe szlaki odchodzą w prawym i lewym kierunku. Od parkingu wchodzimy do krajobrazowego Rezerwatu przyrody Mierzeja Sarbska stąd już zaczyna się pas wydm po których wędrujemy do Łeby 9,9 km. Wschodnią i północną częścią j. Sarbsk. Nasz szlak prowadzi drogą, którą wczasowicze z parkingu muszą przejść na nadmorską plaże. Po przejściu od skrzyżowania szlaków ok.. 1 km.

Skręcamy w lewo ze ścieżki prowadzącej do morza i wędrujemy zalesionym terenem równolegle do lini brzegowej w kierunku Łeby. Wędrując po Mierzei Sarbskiej mijamy kilka tablic przyrodniczych , widzimy brzeg można i podziwiamy piękno nadmorskiej fauny i flory - 9 km. Przed Łebą wychodząc na drogę asfaltową możemy odbić w lewo i po przejściu 100m wejść na pomost i zobaczyć wspaniały widok na j. Sarbsk. My dalej wędrujemy prosto drogą asfaltową, która przechodzi w ul. Nadmorską i po przejściu 900 m dochodzimy do Ośrodka Wczasowego Mazowsze gdzie nasz szlak się kończy.
Trasę poleca
PTTK Ziemi Lęborskiej

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Słowińskiego Parku Narodowego wraz z zaznaczeniem szlaków pieszych i rowerowych oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Mapa swoim zasięgiem obejmuje obszar od Łeby do Ustki, od południa zamknięty przez Warblino.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Aplikacja Traseo
Moja mapa 0