Szlak Borsuka

Dodano 16 listopada 2012 przez plik GPX
Szlak Borsuka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

15752
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.5
 • Dystans: 3,1 km
 • Średnia prędkość: 8,69 km/h
 • Przewyższenie: 66,81 m
 • Suma podejść: 221,58 m
 • Suma zejść: 200,43 m
 • Data: 16 listopada 2012
 • Lokalizacja: Sopot
92245
Początek szlaku, ścieżka pnie się w górę
92246
Zaczyna się podejście na Zajęcze Wzgórze
92247
Wdrapujemy się na Zajęcze Wzgórze
92248
Głaz pamiątkowy przy punkcie widokowym
92249
Punkt widokowy
92250
Mała Gwiazda, skrzyżowanie szlaków
92251
Kamienie ze świecącymi w nocy oczami
92252
Szlak Borsuka w towarzystwie długodystansowego Szlaku Skarszewskiego
92253
Na krawędzi wzgórza
92254
Skręcamy w lewo
92255
Końcówka szlaku i połączenie ze Szlakiem Lisów
92256
Kamienie z oczami
655363
W dole Sopocki Stadion Lekkoatletyczny i Zatoka Gdańska
Szlak Borsuka, to jeden z sopockich szlaków spacerowych. Został on wyznaczony przez Bogdana Borusewicza, marszałka senatu, uczestnika opozycji demokratycznej. Szlak prowadzi śladami wędrówek trójmiejskich opozycjonistów, członków Komitetów Obrony Robotników oraz podziemia stanu wojennego, po lasach Sopotu, Gdańska i Gdyni, którzy starali się w ten sposób wykryć i zgubić śledzących ich funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

Z uwagi na fakt, że teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego jest dość mocno pofałdowany przez tutejsze grzbiety morenowe, pokonanie zaledwie 3 km może trochę dać w kość. Szlak Borsuka jest szlakiem pieszym, ale pokonać go można również rowerem górskim. W tym drugim jednak przypadku należy zachować ostrożność w szczególności w dość wąskich zakrętach, które wiodą stromymi zboczami tutejszych lasów. W okresie wilgotnym, szczególnie jesienią, dodatkową przeszkodą mogą byś śliskie konary i korzenie drzew skryte pod liśćmi. Na koronie lasu oraz w dolinach jest sporo błota, dlatego wybierając się na powyższy szlak warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie.

Szlak Borsuka w dużej mierze pokrywa się z długodystansowym szlakiem Skarszewskim oznakowanym kolorem zielonym jak również krzyżuje się z innymi szlakami pieszymi i spacerowymi.

Więcej na ten temat znajdziecie w relacjach ze spacerów i wędrówek Grupy Rowerowej 3miasto: http://rowery.trojmiasto.pl/grt/
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
17 listopada 2012 boulinek11 napisał:
Fajny opis, ale przydaloby sie tez kilka zdjec
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.