Super trasa, polecam

Dodano 19 kwietnia 2021 przez aplikację Android
Super trasa, polecam
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

207483
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  4.0
  • Dystans: 17,3 km
  • Czas trwania: 1 h 43 min
  • Średnia prędkość: 10,08 km/h
  • Przewyższenie: 38,06 m
  • Suma podejść: 829,44 m
  • Suma zejść: 817,73 m
  • Data: 19 kwietnia 2021
  • Lokalizacja: Krośniewice-Ostrowy
1169016
Szkoła Podstawowa im. Mieczysławy Butler w Ostrowach
1169017
Stadion klubu LKS Ostrovia
1169018
Sklep Dino
1169019
Rezerwat Przyrody Ostrowy Bażantarnia
Rezerwat przyrody Ostrowy – leśny rezerwat przyrody w gminie Nowe Ostrowy, w powiecie kutnowskim, w województwie łódzkim.
Został powołany zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z 20 listopada 1969 r. na powierzchni 13,04 ha, w gromadzie Ostrowy. Według zarządzenia celem ochrony rezerwatu jest zachowanie ze względów naukowych, dydaktycznych i krajobrazowych fragmentu wielogatunkowego lasu liściastego o charakterze naturalnym. Rezerwat zlokalizowany jest w leśnictwie Ostrowy
1169021
Dworek ,, Andersówka "
W krośniewickiej rządcówce 11 sierpnia 1892 r. przyszedł na świat Władysław Anders, późniejszy legendarny dowódca 2. Korpusu Wojska Polskiego, zwycięzca spod Monte Cassino. Jego ojciec, Albert Anders, pełnił wówczas funkcję administratora majątku właściciela krośniewickich dóbr, Konstantego Rembielińskiego. W 1903 r. rodzina Andersów wyprowadziła się do Taurogów na Litwie. Jeszcze w Krośniewicach Władysław Anders rozpoczął naukę w szkole prywatnej. Tu również narodziła się jego miłość do koni i hippiki (pasją jego ojca była hodowla koni). Jeździectwo uprawiał potem wyczynowo, a w 1925 r., podczas międzynarodowych zawodów hippicznych w Nicei, był kierownikiem polskiej ekipy, która zdobyła Puchar Narodów w konkurencji zespołowej oraz trzy nagrody indywidualne.

W XIX-wiecznym neoklasycystycznym dworku, powszechnie nazywanym "Andersówką", dziś mieszczą się mieszkania lokatorskie. W jednym z pomieszczeń planuje się utworzenie izby pamięci poświęconej wybitnemu mieszkańcowi dawnej rządcówki, na razie jednak atrakcją jest tylko pamiątkowa tablica wmurowana w ścianę budynku przypomina o krośniewickich korzeniach gen. Władysława Andersa.
1169022
Zespół pałacowo-parkowy Rembielińskich
Obszar, który obejmuje park, ma kształt zbliżony do prostokąta, jego dłuższy bok biegnie równolegle do ul. Toruńskiej, a krótszy do ul. Kutnowskiej. Powierzchnia założenia wynosi 17 ha i jest otoczona litym murem z czerwonej cegły. Główne wejście znajduje się od ul. Toruńskiej, a pozostałe to tzw. “dzikie wejścia”. Powierzchnia parku jest praktycznie płaska.

W parku znajduje się boisko do piłki nożnej i plażowej piłki siatkowej, alejki wzdłuż boiska wykorzystywane są na zajęciach wychowania fizycznego jako bieżnie. Na terenie parku znajdują się także garaże, a część terenu została wydzielona pod ujęcie wody. Obecnie park jest zaniedbany i zachwaszczony. Brak ławek, drzewostan jest przetrzebiony przez okolicznych mieszkańców, którzy wycinali drzewo na opał.
1169023
Stadion miejski w Krośniewicach
Stadion miejski, na którym trenują i rozgrywają mecze drużyna seniorów grająca w B-klasie oraz rocznika 06 grającego w lidze okręgowej.
1169025
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach
Muzeum początkami sięga lat 50. XX wieku, kiedy to Jerzy Dunin-Borkowski zaczął eksponować swoje zbiory sztuki w prywatnych pomieszczeniach, czyli tzw. Muzeum nad Apteką. 24 października 1978 przekazał całą kolekcję narodowi i został dożywotnim kustoszem muzeum swojego imienia, które stało się oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie. Kolekcjoner zmarł 23 lipca 1992 roku. Przez całe życie zebrał około 15.000 przedmiotów.
1169027
Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP
Obecna neogotycka murowana świątynia została wzniesiona w latach 1866-1872 z fundacji Rembielińskich i parafian, według projektu Franciszka Tournelle'a. Budowla została konsekrowana w dniu 6 października 1878 roku przez biskupa kujawsko-kaliskiego Wincentego Teofila Popiela.
Kościół został wybudowany na planie krzyża łacińskiego jako budowla składająca się z jednej nawy. Przy prezbiterium są umieszczone dwie piętrowe zakrystie. Na elewacji frontowej znajduje się wysoka wieża z zegarem umieszczonym w profilowanym obramieniu. W oknach świątyni są umieszczone witraże.
1169028
Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach
1169029
Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach
1169030
Hala sportowa w Krośniewicach
1169031
Sklep Dino
1169032
Sklep Biedronka
Trasa Krośniewice-Ostrowy, podczas której można obejrzeć wiele ciekawych miejsc. Zapraszam do jazdy.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta