Stara Odra

Dodano 20 grudnia 2023 przez plik GPX
Stara Odra
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

333681
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 23,6 km
 • Przewyższenie: 27,95 m
 • Suma podejść: 62,12 m
 • Suma zejść: 57,85 m
 • Data: 15 lipca 2023
 • Lokalizacja: Kuźnia Raciborska
1749338
Kuznia w siodelku - Dziergowice 37
Skrzyżowanie
1749339
Kuznia w siodelku - Dziergowice 33
Przeprawa czołgowa
1749340
Kuznia w siodelku - Dziergowice 26
Koparka
1749341
Kuznia w siodelku - Dziergowice 23
Pole słoneczników
1749342
Kuznia w siodelku - Dziergowice 22
Stara Odra
1749343
Kuznia w siodelku - Dziergowice 7
Lot patrolowy
Kilkukrotnie słyszałem o tym miejscu i w końcu się wybrałem. Stara Odra w Dziergowicach – cel wycieczki. Start wycieczki koło stadionu ale tym razem nietypowo. Nie jedziemy w stronę lasu tylko asfaltem w stronę stacji paliw. Następnie jedziemy w lewo jak droga prowadzi. Prosto wzdłuż torów. W prawo, pokonujemy przejazd kolejowy. Wjeżdżamy do Budzisk, gdzie kierujemy się w stronę Rudy. Wyjeżdżając z Budzisk. Na skrzyżowaniu koło przystanku skręcamy w prawo w ulicę Leśną. Na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy lekko w lewo. Następnie w prawo. Droga prowadzi z prawej strony skrajem lasu. Po lewej mamy pola i wał wzdłuż Odry. Wjeżdżamy do Dziergowic. Jedziemy prosto, droga prowadzi po wale. Docieramy do przeprawy czołgowej na Odrze.
Jest wiata, na której można spocząć i posłuchać śpiewu ptaków. Wracamy na szlak. Asfaltem jedziemy przed siebie do krzyżówki, gdzie główna droga prowadzi w prawo, jednak my skręcamy w lewo.
Następnie kolejny raz w lewo. Troszkę pokręciliśmy korbą i dotarliśmy do celu wycieczki.

Cel wycieczki – Stara Odra

Można wrócić tą samą ścieżka ale co to byłaby za wycieczka. ???? Wracamy do skrzyżowania i jedziemy w lewo. Przed siebie. Odcinek przed nami wymaga troszkę wysiłku bo pod górę. Przejeżdżamy na drugą stronę drogi prowadzącej z Kuźni Raciborskiej do Kędzierzyna. Jedziemy teraz drogą polną. (Akurat jak my się przemieszczaliśmy to po lewej stronie mieliśmy pole słoneczników a po prawej stado byków).
Na granicy lasu i pola skręcamy w lewo. Następnie w prawo. Przejeżdżamy tory kolejowe i mamy taki widok.
Trasę wyznacza droga o nazwie Od mostka raciborskiego (akurat ten odcinek jest „dynamiczny” ponieważ kopalnia piasku systematycznie się powiększa i miejscami zabiera szlak). Po lewej stronie za drzewami schowana jest ogromna koparka.
My skręcamy w prawo (drogowskaz troszkę schowany).
Kręcimy korbą cały czas przed siebie. Robimy szykanę prawo-lewo i trasą szutrową „Od lotniska” mkniemy do asfaltu. Skręcamy w prawo.
Cały czas przed siebie. Docieramy do parkingu przy stadionie.

Trasa przyjemna, w większości po drogach mało uczęszczanych przez samochody lub po leśnych duktach.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Euroregion Praděd
Euroregion Praděd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní...

Mapa Powiat raciborski
Powiat raciborski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.