Stalowa Wola-Pogórze Przemyskie-Stalowa Wola

Dodano 1 maja 2015 przez plik GPX
Stalowa Wola-Pogórze Przemyskie-Stalowa Wola
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

58241
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Motocykl
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.3
 • Dystans: 283 km
 • Czas trwania: 4 h 42 min
 • Średnia prędkość: 59,99 km/h
 • Przewyższenie: 234 m
 • Suma podejść: 1 736 m
 • Suma zejść: 1 735 m
 • Data: 8 czerwca 2014
 • Lokalizacja: Stalowa Wola
330853
Cieszacin Wielki
Dokładna data powstania obecnego pałacyku jest nieznana. Prawdopodobnie powstał na początku XIX wieku, a jego projektantem był przypuszczalnie znany architekt Piotr Aigner. Cieszaciński pałacyk bardziej przypomina pawilon ogrodowy niż rezydencję. Jest tym samym typowym przejawem architektury romantyczno-sentymentalnej, dominującej w końcu XVIII i na początku XIX wieku. Początek XIX wieku to okres, gdy w architekturze reprezentacyjnej i publicznej dominował klasycyzm, tymczasem mniejsze budowle stanowiły pole do prób związanych z neostylami, początkowo z gotykiem. Widać to choćby na przykładzie tego budynku. Do prostej bryły na planie kwadratu dostawiona została narożna wieża – baszta zwieńczona krenelażem.
330855
MUZEUM DZIEDUSZYCKICH W ZARZECZU - Oddział Muzeum w Jarosławiu
Pałac z lat 1817-1819, powstały wg projektu Magdaleny z Dzieduszyckich Morskiej przy pomocy Piotra Aignera i budowniczego Fryderyka Baumana. Klasycystyczna budowla, ożywiona wpływami romantyzmu, nietypowa w kształcie i dekoracji, z okrągłą rotundą, o obejściu wspartym na doryckich kolumnach. W części sal zachowały się oryginalne kominki, stiuki oraz w rotundzie parkiet z pięciu gatunków drewna.W lutym 2007 roku gmina Zarzecze, starostwo powiatowe w Jarosławiu i Związek Rodowy Dzieduszyckich herbu Sas powołali do życia Muzeum im. Dzieduszyckich, jako oddział Muzeum w Jarosławiu[3].
330863
Krzeczowice- ruiny stacji wąskotorowej
330866
Dwór w Żuklinie
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141122/PRZEMYSL/141129996
330867
Okolice Krzeczowic
330868
Hadle Szklarskie
Stacja kolejki wąskotorowej Hadle Szklarskie
330869
Jawornik Polski - Szklary - Tunel kolejki wąskotorowej z kamiennych ciosów
Na trasie Przeworskiej Kolejki Wąskotorowej, w Szklarach, znajduje się jedyny w Polsce tunel na kolejach wąskotorowych. Ponadto to najdłuższy tunel linii wąskotorowej w Europie. Tunel to nie jedyna atrakcja przejażdżki kolejką. Podróż nią, to także spotkanie z piękną przyrodą oraz niesamowita gratka dla wielbicieli konstrukcji inżynierskich. Zaliczana jest do najpiękniejszych wąskotorówek w kraju. Trasa biegnie doliną rzeki Mleczki. W czasie trasy na torach o szerokości 750 mm można zaobserwować szereg różnych krajobrazów. Od doliny rzecznej, przez pola uprawne, mijając sztuczny zbiornik wodny, ogrody, lasy do krajobrazu Pogórza Dynowskiego. Kolejka przejeżdża przez dwa stalowe i jeden kamienny most.
330871
Pruchnik - Słup tatarski
Jednymi z ciekawszych i dość niestandardowych zabytków Pruchnika, a dokładnie mówiąc okolicznych wzgórz, są murowane kamienne obeliski. Pierwszą myślą która przychodzi na myśl gdy spojrzy się na taki słup jest, iż były to kapliczki. Kształtem wszakże nieco przypominają bardzo popularne na polskiej wsi kapliczki. Jednak brak krzyża czy jakiegokolwiek innego elementu charakteryzującego obiekt kultu religijnego każe zweryfikować te myśli. Prawda okazuje się bardziej egzotyczna. Było to bowiem punkty alarmowe.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pogórze Przemyskie. Góry Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie. Góry Sanocko-Turczańskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Północną i zachodnią granicę pogórza wyznacza rzeka San, na wschodzie granicę stanowi umownie granica z Ukrainą. Na południu Pogórza Przemyskiego znajdują się Góry Sanocko-Turczańskie.

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Okolice Rzeszowa. Część południowa
Okolice Rzeszowa. Część południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Rzeszowa przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na południe od miasta. Zasięg mapy wyznaczają: Rzeszów na północy, Ropczyce i Krosno na zachodzie, Brzozów na południu, Przeworsk na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Pogórze...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
18 listopada 2015 kys30 napisał:
:)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0