Spływ kajakowy Puszczykówko - Czerwonak

Dodano 9 maja 2013 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

20643
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.1
 • Dystans: 30,7 km
 • Przewyższenie: 14,28 m
 • Suma podejść: 53,27 m
 • Suma zejść: 60,92 m
 • Data: 2 czerwca 2013
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Poznań
108277
Przystań w Puszczykowie
Przygotowano tu przede wszystkim pomost i umocnione nabrzeże, z których korzystać mogą zarówno kajakarze, jak i motorowodniacy. Na miejscu istnieje też możliwość rozpalenia ogniska i zorganizowania pikniku.
108278
Dom z Warta
Ukryty pośród zieleni, z widokiem na rzekę robi wrażenie z poziomu tafli wody.
108279
Taaaka ryba!
Raj dla wędkarzy!
108280
Nadbrzeże Luboń
Industrialnie
108281
Kajakiem pod A2
Poznań już niedaleko :)
108282
Most kolejowy na Starołęce
Most Dębiński albo Starołęcki - jak kto woli. Nosi na sobie ślady pożogi wojennej, ale funkcjonuje. A jakże!
108283
Park Leśny na Dębinie
Znajdujący się na poznańskiej Dębinie park stanowi nie tylko rezerwuar wody pitnej dla miasta, lecz także znakomity teren rekreacyjny.
Park Leśny na Dębinie zajmuje powierzchnię 80 ha i jest pozostałością lasu łęgowego - wciąż można tu trafić na ponad 400-letnie dęby, z których wiele uznano za pomniki przyrody. Obszar parku zamieszkują liczne zwierzęta. Stawy, otoczone siecią alejek, przyciągają wędkarzy i wielu spacerowiczów. W sercu parku znaleźć można prawdziwą leśniczówkę.
108284
Most Przemysła
Most Przemysła
108285
Kolejny most królewski - Most Jadwigi
Kolejny most królewski - Most Jadwigi
108286
KontenerART
KontenerART to eksperymentalny projekt, zapoczątkowany kilka lat temu przez niezależnych artystów. W centrum Poznania stworzyli oni przestrzeń do spotkań, wypoczynku i tworzenia, dla kultury, artystów i mieszkańców miasta.
Inicjatywa wywodzi się z niezależnego środowiska artystów w Poznaniu. KontenerART to miejsce, gdzie można wypocząć, spotkać ludzi kultury, uczestniczyć w procesie twórczym, zdobyć nowe umiejętności podczas wielu warsztatów artystycznych, wziąć udział w niezwykłych koncertach i wystawach.
108287
Ostrów Tumski
Ostrów Tumski w Poznaniu jest jedyną wyspą znajdującą się na rzece Warcie. Na jego terenie można obejrzeć wiele zabytków światowej sławy.
108288
Akwen Marina w Czerwonaku
Na samym brzegu znajdują się pale cumownicze dla łodzi i kajaków, a na miejscu skorzystać można także z boiska do siatkówki o wymiarach 26 x 12 m czy stanowisk grillowych. Z terenu stanicy, o powierzchni 4,5 ha, korzystają też wędkarze. Odbywają się tu liczne pikniki, festyny, zawody i wydarzenia kulturalne.
108289
Most Lecha
Za mostem Lecha kończą się miejskie widoki i zapominamy o naszych problemach. Króluje zieleń i ... wędkarze. Nurt nie jest zbyt bystry, więc możemy nacieszyć oczy błogą zielenią. Warta przestaje być uregulowaną rzeką, liczne zakręty i zatoczki koją nasze nerwy... (Gaduły mogą pozdrawiać z wody wesołych wędkarzy)
108290
Most kolejowy oglądany "od dołu"
..ale także zwykły most kolejowy oglądany „od dołu” staje się fascynujący nie tylko dla pasjonatów tego typu obiektów.
108291
Czy tu mieszka echo? ;D
Można doświadczalnie sprawdzić, że pod mostem mieszka echo lub że szybko odbijają się fale dźwiękowe.
108292
Odpoczynek od cywilizacji ;)
Niektórzy mogliby uznać przesuwające się przed oczami kajakarza pola, łąki i lasy za monotonne – ale to ci, którzy nie cenią typowego polskiego krajobrazu – pełnego zieleni, spokoju, sielskiego i anielskiego…
108293
Dworzec kolejowy
Dworzec leży w odległości 200 m od Akwenu Marina :)
108294
Dworzec PKP w Puszkówku
Stąd do przystani ok. 1,5 km do przejścia, albo autobus :)
108295
Dworzec PKP w Poznaniu
Miejsce początku naszej podróży i zakończenia :)
108296
images67

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część Południowa
Okolice Poznania. Część Południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.