Sopot, wycieczka pieszo-rowerowa

Dodano 3 lutego 2021 przez rysowanie
Sopot, wycieczka pieszo-rowerowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

200563
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.0
 • Dystans: 5,3 km
 • Przewyższenie: 14 597,55 m
 • Suma podejść: 20 281,04 m
 • Suma zejść: 25 128,76 m
 • Lokalizacja: Sopot
1134859
Molo Sopot
Nieodłączny przystanek każdej wycieczki po Sopocie. Na miejscu znajduje się wiele ławek, na których można odpocząć. Widoki w tym miejscu są wspaniałe, dlatego dołączam to miejsce do wycieczki.
1134860
Skwer Kuracyjny
Przepiękny i ogromny skwer, który odwiedzany jest przez każdego turystę ze względu jego urody oraz funkcjonalności. Można tutaj zjeść, kupić pamiątki a nawet skorzystać z okresowych atrakcji takich jak: dwuosobowe rowery, puszczane bańki itp.
1134861
przystanek rowerowy
Zwiedzane przez nas otoczenie jest często oblegane przez ludzi. O wiele wygodniej będzie nam zwiedzić ten kawałek spacerkiem. Rowery można przypiąć na zapinkę, a następnie po jakimś czasie odebrać i jechać dalej w trasę.
1134862
Plac Konstytucji 3 Maja
Na placu konstytucji oprócz pięknego otoczenia znajdziemy wiele sklepów takich jak cukiernie, supermarkety a nawet McDonaldy. Można tutaj kupić rzeczy o których zwyczajnie zapomnieliśmy.
1134863
Pomnik Marynarzy
,,Marynarzom Polskim, którzy nie szczędzili krwi ani sił w walce o Polskę silną na morzu". Pomnik upamiętniający Polskich marynarzy poległych na morzu. Znajdujący się w przepięknym parku, przez który warto przejechać.
1134864
Monte Vino
Miejsce, w którym można zdegustować i kupić wina a także zjeść wykwintne dania morza ( a w przypadku dzieci przepyszną pizze). Drobna odskocznia dla dorosłych. Trzeba jednak pamiętać. że jesteśmy na rowerach dlatego też nie powinniśmy szaleć ( pod kontem degustacji win) w tym miejscu.
1134865
Świat Lodów
Miejsce podane bardziej pod kątem dzieci. Można zamówić lody i dalej kontynuować przechadzkę po przepięknym skwerze Kuracyjnym.
1134866
Plac Zabaw
Plac zabaw, przy którym rodzice mogą odpocząć a dzieci poszaleć.
1134867
Skwer Czesława Miłosza
Przyjemne otoczenie, przez które warto przejechać, urozmaicając swoją podróż.
1134868
Skwer im. Księdza Otto Bowiena
Długa alejka wzdłuż urokliwych drzew i krzewów. W tym miejscu rozpoczyna się nasza droga powrotna, dlatego jesteśmy już na rowerach. Jadąc przez taki park mijamy fontanny, różnego rodzaju kwiaty oraz nie małych rozmiarów kościół.
1134869
Hotel Testa
Cztero-gwiazdkowy hotel, z widokiem na morze Bałtyckie. Właściciel oferuje bardzo przytulne pokoje wyposażone w płaskie telewizory, darmowe Wi-Fi, śniadania wliczone w cenę, mini lodówki oraz urządzenia do zaparzania kawy i herbaty. Goście mają także dostęp do restauracji, baru, siłowni i sali zabaw. Przy hotelu znajduje się strzeżony parking.
Przedstawiona trasa to 5 km wycieczka pieszo-rowerowa po urokliwej części Sopotu. Wyjazd bardziej rekreacyjny, niż typowo sportowy. Jest on jednak całodniowy ze względu na atrakcję i własną kreatywność, która z pewnością napłynie gdy odwiedzisz Skwer Kuracyjny. Podróż idealna dla rodziny, ponieważ nie jest ona za długa a zawiera wiele przystanków takich jak plac zabaw, lodziarnia, molo. Od hotelu przejeżdżać będziesz wzdłuż morza i plaży jadąc cały czas ścieżką rowerową. Oprócz atrakcji zapisanych na trasie możesz minąć się z okresowymi zabawami dla dzieci i dla dorosłych ( w szczególności w lato) : dwuosobowe rowery, gokarty, ogromne bańki czy nawet koncertujących przy ławkach ludzi.
Miłej Zabawy!!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0