Sochaczew - Karpaty - Metro Wilanowska

Dodano 29 czerwca 2015 przez plik GPX
Sochaczew - Karpaty - Metro Wilanowska
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

62745
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 85,1 km
 • Czas trwania: 10 h 16 min
 • Średnia prędkość: 8,28 km/h
 • Przewyższenie: 189,7 m
 • Suma podejść: 2 688,9 m
 • Suma zejść: 2 683,4 m
 • Data: 27 czerwca 2015
 • Lokalizacja: warszawa
349603
Dworzec PKP z Wieżą Ciśnień
Dworzec PKP zbudowany został w końcu XIX stulecia i swoim stylem architektonicznym nawiązuje do bardzo popularnej w owym czasie na terenie Mazowsza, architektury dworkowej. Wzniesiony z czerwonej cegły, jest budynkiem jednokondygnacyjnym ze spadzistym dachem, o rozłożystej powierzchni. Jego reprezentacyjny charakter podkreśla wyodrębnienie wejść zarówno w elewacji frontowej jak i od strony torów. Dosyć surową bryłę budynku łagodzą duże okna zwieńczone łukami.
349604
Reklama Muzeum Kolejki Wąskotorowej
349605
Muzeum Kolei Wąskotorowej
zachowano 225 jednostek (jeden z największych w Europie zbiór taboru wąskotorowego), z czego na ekspozycji plenerowej pokazanych jest dziś 135 egzemplarzy, a 9 z muzealnych pojazdów przekazano w depozyt do innych instytucji. Muzeum czynne: Poniedziałek i dni poświąteczne Muzeum nieczynne Wtorek - niedziela w godz. 10.00 - 15.00 Środy - wstęp wolny (w środy zwiedzający zwolnieni są tylko z opłat wstępu. Inne dodatkowe opłaty zgodnie z cennikiem Muzeum). Cennik biletów wstępu i innych: Bilet wstępu normalny – 12,00 zł Bilet wstępu ulgowy – 6,00 zł Lekcje muzealne – 40,00 zł
349606
Dwór w Czerwonce obecnie szkoła muzyczna
Obiekt zbudowany został około 1800 roku. Dwór posiada cechy klasycystyczne. Jest budynkiem parterowym, murowanym z cegły i otynkowanym. Elewacja obiektu ozdobiona jest boniowaniem, będącym dekoracyjnym opracowaniem lica muru. Wzniesiony został na planie prostokąta, jedenastoosiowy. Trójosiowa część środkowa jest piętrowa, poprzedzona dodatkowo od frontu portykiem o czterech kolumnach toskańskich. Dźwiga ona belkowanie z fryzem tryglifowym, nad którym wznosi się trójkątny szczyt. Prostokątne otwory okienne ujęte zostały w profilowane, uszakowe obramienia. W części środkowej widoczne są odcinki profilowanego gzymsu. Układ wnętrz dwutraktowy z korytarzem pośrodku i sienią na osi, został gruntownie przekształcony w pomieszczeniach. Na prawo od sieni znajduje się wykonany z piaskowca, klasycystyczny kominek. Został on ujęty dwiema parami jońskich kolumienek. Budynek pokrywa czterospadowy dach, niegdyś kryty dachówką, w 1972 roku zastąpiony blachą. Połacie dachu urozmaicają małe, owalne okienka, zwane lukarnami. Zachowały się także pozostałości parku krajobrazowego z I połowy XIX stulecia. Obecnie nosi on imię Ignacego Garbolewskiego.
349607
Grobowiec mułły i cmentarz muzułmański
Obecnie znajduje się ona na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina, na wysokiej skarpie Bzury. Grobowiec mułły w Sochaczewie pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku, gdy w mieście stacjonowała carska muzułmańska jednostka wojskowa. Przypuszcza się, że cmentarz dla zmarłych żołnierzy tej jednostki założył generał August Radwan.
349609
Cmentarz żydowski
Nekropolia żydowska w Sochaczewie jest jedną z najstarszych w Polsce, założona została na przełomie XV i XVI wieku. Pierwsza notka o kirkucie pochodzi z II połowy XVI wieku, zatem data powstania plasuje go obok cmentarza Remu w Krakowie czy Tykocinie. O wartości sochaczewskiego cmentarza świadczą również inskrypcje na żydowskich grobach, są one niezwykle ważnym źródłem danych historycznych i dziejowych.
349610
Cmentarz parafialny
Cmentarz parafialny założony został około 1830 roku. Kaplica grobowa rodziny Tomickich herbu Łodzia z 1847r. jest obiektem znajdującym się w centrum nekropolii. Murowana budowla została wzniesiona w I połowie XIX wieku w stylu klasycystycznym. Prawosławna kaplica grobowa wzniesiona około 1914 roku. Jest ona jedną z nielicznych pozostałości po kwaterze dla prawosławnych, która uległa zniszczeniu w latach sześćdziesiątych XX wieku. Obiekt jest murowany z cegły, zwieńczony pięcioma wieżyczkami z cebulastymi hełmami. - Nagrobek ewangelicki Bogumiła i Julii Weichert będący również jednym z nielicznych reliktów po kwaterze z grobami ewangelickimi. Widnieje na nim cytat z tłumaczenia protestanckiego Pisma Świętego, nazywanego Biblią Gdańską : „Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby też umarł, żyć będzie”. - Najstarszym nagrobkiem jest należący do Józefa Uszyńskiego, oficera Korpusu Inżynierów Byłych Wojsk Polskich i właściciela majątku ziemskiego Gawłów. Jest on zwieńczony klasycystycznym tympanonem z płaskorzeźbionym wyobrażeniem antycznego hełmu. Zabytkowy pomnik nie jest obecnie w zbyt dobrym stanie.
349611
Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich
Do czasów dzisiejszych przetrwało zachodnie skrzydło z dużymi otworami okiennymi skierowanymi ku rzece. Zaś w skrzydle wschodnim pozostały jedynie szczątki wieży, przy której znajdował się wjazd na dziedziniec zamku. Dosyć czytelnie zachowała się również fosa, odcinająca zbocza wzgórza od reszty otoczenia. Zamek książąt mazowieckich jest najstarszym zabytkiem w Sochaczewie, a zarazem wznosząc się malowniczo na wysokim brzegu Bzury, prawdziwą ozdobą krajobrazu.
349612
Tor motocrossowy
bardzo popularny w Sochaczewie
349613
Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich
ładnie odbudowane i zagospodarowane

Do czasów dzisiejszych przetrwało zachodnie skrzydło z dużymi otworami okiennymi skierowanymi ku rzece. Zaś w skrzydle wschodnim pozostały jedynie szczątki wieży, przy której znajdował się wjazd na dziedziniec zamku. Dosyć czytelnie zachowała się również fosa, odcinająca zbocza wzgórza od reszty otoczenia. Zamek książąt mazowieckich jest najstarszym zabytkiem w Sochaczewie, a zarazem wznosząc się malowniczo na wysokim brzegu Bzury, prawdziwą ozdobą krajobrazu.
349614
Ratusz
Budynek sochaczewskiego ratusza wzniesiono w latach 1825-28 według projektu Bonifacego Witkowskiego. Władze miasta zajęły nowe pomieszczenia po tym jak od 1818 nie posiadały swojej siedziby. Niestety ratusz wielokrotnie ulegał zniszczeniu, w trakcie powstania listopadowego oraz I i II wojny światowej. Obiekt zachowany jest w stylu klasycystycznym i ściśle nawiązuje do swojego pierwowzoru. Choć nie posiada portyku na czterech jońskich kolumnach i belwederu powyżej. Do dziś zachowały się kolebkowo sklepione piwnice. Ratusz jest jedną z najbardziej reprezentacyjnych budowli w Sochaczewie, mieści się w północnej pierzei rynku. Od 1973 roku obiekt jest siedzibą Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.
349615
Kramnice
Sochaczewskie hale targowe zostały wybudowane w latach 1828-33 przez Abrahama Szweycera z Łęczycy, w ramach nowej regulacji miasta. Ulica Warszawska, przy której stoją Kramnice, zmieniała się wówczas w główną arterię komunikacyjną miasta. Pomysłodawcą projektu był Bonifacy Witkowski będący znanym budowniczym Województwa Mazowieckiego, a także projektantem sochaczewskiego ratusza. Obiekt cechuje typowy dla architekta oraz swojej funkcji styl klasycystyczny. Charakterystycznym elementem są podcienia z arkadami na toskańskich półkolumnach. Początkowo budynek był jednokondygnacyjny, a po I wojnie światowej został powiększony poprzez nadbudowane piętro. Kramnice są szczególną częścią materialnego dziedzictwa kulturowego, a zarazem jednym z nielicznych ocalałych zabytków Sochaczewa.
349616
Pomnik
349617
Kościół pw. NMP
Kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny jest najstarszą świątynią w Sochaczewie, a zarazem obiektem zachowanym w dobrym stylu architektonicznym, położonym w bardzo malowniczym miejscu.
349618
Młyn Repsz
Pierwsza wzmianka o młynie wodnym pojawiła się w 1763 roku.Młyn Repsz to jeden z najstarszych i najciekawszych obiektów przemysłowych na terenie ziemi sochaczewskiej. Do dziś zachował się w niemal niezmienionym stanie architektonicznym, a co więcej nadal pełni swoją funkcję jaką oczywiście, jest produkcja mąki.
349619
Aleja Lipowa
349620
Park i dworek Fryderyka Chopina
Dom urodzenia, muzeum, park. Fryderyk Chopin urodził się w Żelazowej Woli (położonej 3 kilometry od granic Sochaczewa), w majątku hrabiostwa Skarbków 22 lutego (1 marca) 1810 r. Wkrótce rodzina Chopinów przeprowadziła się do Warszawy, gdzie w wieku 6 lat Fryderyk objawił swój wielki talent muzyczny. Rodzina kompozytora nie zapomniała jednak o Żelazowej Woli, do której często przyjeżdżała wypoczywać a Fryderyk podczas tych wizyt odwiedzał Sochaczew.
349622
Na szlaku
349623
Na szlaku
349624
Miejsce odpoczynku
Obok wiat jest toy-toy, ale na parkingu jest nawet toaleta z bieżącą wodą ;-)
349625
Chata Kampinoska
349626
W Chacie Kampinoskiej
349627
Muzeum Puszczy Kampinoskiej
349628
Na szlaku
349629
napotkany przechodzień ;-)
349630
Początek Karpat :-(
i zaczyna się ....
piach, góry itp. jak to w Karpatach ...
ale za to jak pięknie :-)
tu chyba nawet wytrawni górale nie daliby rady wjechać ...
349631
Uroczysko Karpaty
349632
Karpaty
349633
Bar
Jedzonko nawet nie takie złe, ale obsługa jak z głębokiego PRL-u, ale nie ma konkurencji, więc trwa ....
349634
Pomnik Niepodległej Rzeczypospolitej Kampinoskiej
349635
Cmentarz partyzancki
349636
Na szlaku
349637
Mogiła powstańców 1863
349638
Krzyż Jerzyków
349639
Kamień Ułanów Jazłowieckich
349640
zawracamy
te ścieżki niestety nie bardzo są przejezdne :-(
zarośnięte i z dużą ilością śmieci :-(
349641
Przejazd przez Warszawę
przejazd przez Warszawę nie jest łatwy ;-(
jeśli nie wiesz gdzie i po której stronie są drogi dla rowerów to masz problem ... trzeba się domyślać jak prowadzi szlak i dokąd ...
szkoda, że nikt nie pomyślał o tabliczkach i znakach dla rowerzystów, żeby wiedzieli którędy mają się poruszać
Trasa długa. Przejazd przez Puszczę Kampinoską, jak zawsze nie jest łatwy, sporo piasków. Tym razem szlak wiódł dodatkowo przez Karpaty - urokliwe, ale bardzo trudne, bo do piasków doszły jeszcze spore wzniesienia. Wdrapanie się z rowerem po piasku może być sporym wyzwaniem. Dodatkowo - zjazd też nie jest łatwy, bo jest sporo korzeni. Dalej już trochę łatwiej. Trzeba zawsze szukać wyjeżdżonej ścieżki obok piaszczystej drogi - zazwyczaj takowa jest i można nią spokojnie przejechać. Wycieczkę można zakończyć przy Metrze Młociny (wtedy trasa ma ok. 70 km) i to w zupełności wystarczy na trudną wycieczkę po naszej pięknej puszczy :-)
Trasę poleca
Klub Eskapada

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kampinoski Park Narodowy
Kampinoski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kampinoskiego Parku Narodowego obejmuje cały obszar Parku (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Zasięg mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Zasięg mapy wyznaczają: Nowy Dwór...

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Południowo-wschodnie okolice Warszawy
Południowo-wschodnie okolice Warszawy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Warszawy i okolic zamknięta jest przez: Zielonkę na północy, Warszawę na zachodzie, Garwolin na południu, Stoczek Łukowski na wschodzie. Jest to obszar znany ze swojego sanatoryjno-uzdrowiskowego charakteru, nadanego przez bogactwo sosnowych...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
maciej.rozalski
18 lutego 2019 maciej.rozalski napisał:
jutro sprawdze trase.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.