Salmopol

Dodano 24 lipca 2017 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

105184
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.8
 • Dystans: 110 km
 • Przewyższenie: 682,02 m
 • Suma podejść: 942 m
 • Suma zejść: 940,17 m
 • Data: 23 lipca 2017
 • Lokalizacja:
W upalną niedzielę 23.07.2017 roku jak zawsze, wybrałem się na wyprawę rowerową, mając na uwadze przewidywane załamanie pogody, o czym informowała mnie strona www.burze.dziś.net gdzie można zlokalizować burze w okolicy.

Wyprawa rozpoczęła się w Bronowie, skąd pojechałem widokowymi trasami przez Międzyrzecze do Bielska-Białej. Tam wjechałem do centrum tego miasta, pod budynek sądu, by wraz z innymi wyrazić swój sprzeciw wobec polityki pisowskiego rządu. Potem skierowałem się w stronę Bystrej, a potem widokową drogą przez Meszną i Buczkowice, do Szczyrku, gdzie zaczęła się sprawdzać prognoza pogody... Przejechałem przez miasto, nad którym góruje Skrzyczne do dzielnicy Salmopol i rozpętała się gwałtowna burza. Jako, że miałem zamiar zdobyć Przełęcz Salmopolską musiałem poczekać aż nawalny deszcz i pioruny pójdą w dal, co stało się po około dwóch godzinach. Ja burzę przeczekałem na... przystanku autobusowym niedaleko kościółka w Salmopolu. Czekały tam, też sympatyczne dziewczyny. Po przejściu burzy wyruszyłem na Przełęcz Salmopolską - początkowo główną drogą Szczyrk - Wisła, a potem żółtym szlakiem turystycznym, który nie był zbyt trudny, oprócz jakiś 500 m kamieniami... Dodatkowo, było po deszczu, więc kamienie były śliskie. Ale widoki parujących gór i szybko przejaśniającego się nieba, dodawały energii, dzięki czemu zawitałem na Białym Krzyżu najwyższym punkcie na trasie ze Szczyrku do Wisły z charakterystycznym białym krzyżem. Potem szybko zjechałem do Wisły Malinki w okolice stoku narciarskiego na Cieńkowie i skoczni narciarskiej im. Adama Małysza , a następnie do zatłoczonego centrum Wisły. W tym mieście nie bawiłem długo i po konsumpcji gofra z bitą śmietaną pojechałem w kierunku Ustronia. Nie będę się rozpisywał na temat Wiślanej Trasy Rowerowej prowadzącej wałem Wisły, której wzburzone wody były efektem wcześniejszej burzy. Trasa jest po prostu bajeczna i jechałem nią aż do Skoczowa, gdzie zjechałem na rynek, a potem do Kiczyc i Ochab, by wylądować w Drogomyślu i stamtąd jechać główną drogą w stronę Zaborza, gdzie skręciłem do lasu i jechałem trasą aż do wału Jeziora Goczałkowickiego w Zabrzegu. Leśna trasa wiedzie niedaleko brzegu jeziora, gdzie w przyszłości planowana jest osobna trasa rowerowa. Z zabrzeskiego walu skierowałem się do ligockiej dzielnicy Miliardowice, gdzie wyprawa dobiegła końca.

Pomimo początkowo upalnej pogody, burzy z piorunami, która znacznie obniżyła temperaturę, nakręciłem 110 km dla akcji "Rower Pomaga".

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Beskid Śląsko-Morawski
Beskid Śląsko-Morawski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa prezentuje pasmo górskie na pograniczu Czech i Słowacji, dawniej uznawane za część Beskidu Śląskiego. Najwyższym szczytem pasma jest Łysa Góra (1324 m n.p.m.). Rok wydania: 2016/2017

Mapa Beskid Mały
Beskid Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz kilometraż szlaków. Ciekawe miejsca wyróżniono żółtym kolorem.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0