Rzeka Wda. Spływ kajakowy Czarna Woda - Osowo Leśne

Dodano 30 grudnia 2020 przez plik GPX
Rzeka Wda. Spływ kajakowy Czarna Woda - Osowo Leśne
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

197952
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 19,5 km
 • Przewyższenie: 20 m
 • Suma podejść: 327 m
 • Suma zejść: 335 m
 • Data: 16 sierpnia 2020
 • Lokalizacja: Czarna Woda
1116221
Most i biwak Czubek
Ląduj na lewym brzegu za mostem. Infrastruktura za unijne pieniądze: pomost, wiatki, parking. Dobre miejsce na krótką przerwę.
1116222
Kajaki Hydrostacja Czarna Woda
Wypożyczalnia kajaków i pole namiotowe, albo jak kto woli kemping nad rzeką Wdą. To zaciszne miejsce na końcu wsi Czarna Woda. Znajdziesz tu różnego rodzaju kajaki z polietylenu: jednoosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe oraz kanu inaczej nazywane canoe. Na biwaku: pomost, plac zabaw, toaleta, boisko do siatkówki, parking, przystań kajakowa.
1116223
Piękne okoliczności przyrody
Niepowtarzalne
1116224
Meta spływu Osowo Leśne
Meta spływu w Osowie Leśnym wypada na lewym brzegu tuż przed mostem. Stoi tam również pomnik Papieża Jana Pawła II jako pamiątka po jego spływach rzeką Wdą. Jeśli płyniesz dalej pamiętaj, że ostatnie sklepy spożywcze przed Tleniem są właśnie w Osowie Leśnym (700m od mostu) i we wsi Wda (50m).
1116225
Podmokłe łąki
Na odcinku Czarne - Osowo Leśne przeważają takie łąki. Są śliczne, pachnące i bogate w cudną roślinność, bo pradolina zasobna jest w czarnoziem i czasem torf.
1116226
Drewniany most w Młyńsku
To miejsce oddalone 15km od wypożyczalni kajaków Hydrostacja w Czarnej Wodzie. Wysiadanie możliwe jest na lewym brzegu przed mostem. Jednak wysoki i stromy brzeg tego nie ułatwia. Wyciąganie kajaka również jest dość uciążliwe, bo auto nie dojedzie bezpośrednio nad rzekę i kajaki trzeba przenieść jakieś 40 m po bardzo stromej skarpie. Warto powiosłować jakieś 35 - 40 minut by dotrzeć do mety i osiągnąć Osowo Leśne.
1116227
Most we wsi Czarne
Za mostem z żółtymi barierkami na lewym brzegu możliwość postoju, biwaku i noclegu.
1116228
Biwak Czarne
Teren prywatny. Tu dostępne są wiaty ze stołami i ławkami, paleniska, boisko do siatkówki, parking, toaleta, prysznic, mini bar.
1116229
Kemping Wyzwanie
Właściciel to Holender, gospodarz Polak - Pan Piotr. Ogrooomny teren z biwakiem na namioty i 5 domków. Dostępny jest węzeł sanitarny i bar.
1116230
Zimne Zdroje most
Wieś Zimne Zdroje.
1116231
Piesza kładka do Jastrzębia.
Tą kładką przejdziesz z Jastrzębia na prawym brzegu na nasz lewy, czarnowodzki brzeg.
Jednodniowy etap spływu z naszej przystani kajakowej i biwaku w Hydrostacji w Czarnej Wodzie do Osowa Leśnego. Długość trasy ok 20 km. Trasa łatwa i bardzo zmienna. Odcinek z wypożyczalni przez Zimne Zdroje, Klaniny i Czubek do Czarnego w zalesionej dolinie. Dno rzeki bardzo czyste i piaszczyste. Poniżej biwaku Czarne mijamy drewniany most w Młyńsku. Kierujemy się do Osowa Leśnego, a dolina otwiera się i przeważają podmokłe łąki, bogate w roślinność i dzikie zwierzęta. Meta spływu przed mostem na trasie Borzechowo - Ocypel na lewym brzegu gdzie znajduje się pomnik najsławniejszego wśród kajakarzy turystów tj. Papieża Jana Pawła II.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.