Rzeka Wda. Spływ kajakowy Czarna Woda - Osowo Leśne

Dodano 30 grudnia 2020 przez plik GPX
Rzeka Wda. Spływ kajakowy Czarna Woda - Osowo Leśne
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

197952
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Kajak
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  4.1
  • Dystans: 19,5 km
  • Przewyższenie: 20 m
  • Suma podejść: 327 m
  • Suma zejść: 335 m
  • Data: 16 sierpnia 2020
  • Lokalizacja: Czarna Woda
1116221
Most i biwak Czubek
Ląduj na lewym brzegu za mostem. Infrastruktura za unijne pieniądze: pomost, wiatki, parking. Dobre miejsce na krótką przerwę.
1116222
Kajaki Hydrostacja Czarna Woda
Wypożyczalnia kajaków i pole namiotowe, albo jak kto woli kemping nad rzeką Wdą. To zaciszne miejsce na końcu wsi Czarna Woda. Znajdziesz tu różnego rodzaju kajaki z polietylenu: jednoosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe oraz kanu inaczej nazywane canoe. Na biwaku: pomost, plac zabaw, toaleta, boisko do siatkówki, parking, przystań kajakowa.
1116223
Piękne okoliczności przyrody
Niepowtarzalne
1116224
Meta spływu Osowo Leśne
Meta spływu w Osowie Leśnym wypada na lewym brzegu tuż przed mostem. Stoi tam również pomnik Papieża Jana Pawła II jako pamiątka po jego spływach rzeką Wdą.
1116225
Podmokłe łąki
Na odcinku Czarne - Osowo Leśne przeważają takie łąki. Są śliczne, pachnące i bogate w cudną roślinność, bo pradolina zasobna jest w czarnoziem i czasem torf.
1116226
Drewniany most w Młyńsku
To miejsce oddalone 15km od wypożyczalni kajaków Hydrostacja w Czarnej Wodzie. Wysiadanie możliwe jest na lewym brzegu przed mostem. Jednak wysoki i stromy brzeg tego nie ułatwia. Wyciąganie kajaka również jest dość uciążliwe, bo auto nie dojedzie bezpośrednio nad rzekę i kajaki trzeba przenieść jakieś 40 m po bardzo stromej skarpie. Warto powiosłować jakieś 35 - 40 minut by dotrzeć do mety i osiągnąć Osowo Leśne.
1116227
Most we wsi Czarne
Za mostem z żółtymi barierkami na lewym brzegu możliwość postoju, biwaku i noclegu.
1116228
Biwak Czarne
Teren prywatny. Tu dostępne są wiaty ze stołami i ławkami, paleniska, boisko do siatkówki, parking, toaleta, prysznic, mini bar.
1116229
Kemping Wyzwanie
Właściciel to Holender, gospodarz Polak - Pan Piotr. Ogrooomny teren z biwakiem na namioty i 5 domków. Dostępny jest węzeł sanitarny i bar.
1116230
Zimne Zdroje most
Wieś Zimne Zdroje.
1116231
Piesza kładka do Jastrzębia.
Tą kładką przejdziesz z Jastrzębia na prawym brzegu na nasz lewy, czarnowodzki brzeg.
Jednodniowy etap spływu z naszej przystani kajakowej i biwaku w Hydrostacji w Czarnej Wodzie do Osowa Leśnego. Długość trasy ok 20 km. Trasa łatwa i bardzo zmienna. Odcinek z wypożyczalni przez Zimne Zdroje, Klaniny i Czubek do Czarnego w zalesionej dolinie. Dno rzeki bardzo czyste i piaszczyste. Poniżej biwaku Czarne mijamy drewniany most w Młyńsku. Kierujemy się do Osowa Leśnego, a dolina otwiera się i przeważają podmokłe łąki, bogate w roślinność i dzikie zwierzęta. Meta spływu przed mostem na trasie Borzechowo - Ocypel na lewym brzegu gdzie znajduje się pomnik najsławniejszego wśród kajakarzy turystów tj. Papieża Jana Pawła II.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0