Rzeka Wda Miedzno - Czarna Woda Spływ kajakowy 18 km

Dodano 16 czerwca 2020 przez plik GPX
Rzeka Wda Miedzno - Czarna Woda Spływ kajakowy 18 km
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

176748
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.4
 • Dystans: 18,6 km
 • Czas trwania: 4 h 46 min
 • Średnia prędkość: 3,89 km/h
 • Przewyższenie: 85,92 m
 • Suma podejść: 1 937,82 m
 • Suma zejść: 1 956,15 m
 • Data: 14 czerwca 2020
 • Lokalizacja: Czarna Woda
1003765
Bąk. Start spływu kajakowego. Rzeka Wda
We wsi Bąk znajduje się dogodne miejsce do wodowania kajaków. Zlokalizowane jest ono przy moście nad rzeką Wdą. Uwaga! Nie ma tu parkingu, więc wodując kajaki poruszamy się po skraju drogi. Należy uważać na samochody i motocykle poruszające się na trasie Bąk - Karsin. Rzeka Wda to szlak idealny do pływania kajakami jednoosobowymi, dwuosobowymi i kanu. Z Bąka do przystani kajakowej KAJAKI HYDROSTACJA w Czarnej Wodzie masz około 23 km pięknego spływu.
1003767
Zapora Wojtal - przenoska
Infrastruktura kajakowa zniszczona w 2020 roku za unijne pieniądze. Kiedyś praktyczne pomosty, a obecnie to niezbyt wygodne miejsce do przenoszenia kajaków. Nowy skrócony i zbyt wysoki pomost po przenosce powoduje, że na wodę może schodzić max 1 osada. To powoduje duże opóźnienia w wodowaniu kajaków. Na lewym brzegu znajduje się sklep spożywczy oddalony ok 200m. Bar, który był na prawym brzegu już nie istnieje.
1115865
Rezerwat Kamienne Kręgi
1115866
Kanał zasilający gospodarstwo w Uroży
Należy płynąć w prawo na rozwidleniu
1116232
Wiadukt kolejowy Czarna Woda
Stąd masz 4,5km do biwaku KAJAKI.HYDROSTACJA.PL
1116233
KAJAKI HYDROSTACJA - biwak i wypożyczalnia
To piękne miejsce na końcu wsi Czarna Woda. Zadbamy o to byś miło spędził czas nad rzeką Wdą.
1116234
Piesza kładka
To kładka, która łączy starą część wsi Czarna Woda na lewym brzegu i prowadzi na ulicę Starowiejską oraz Złe Mięso na prawym brzegu rzeki. Bez problemu zmieścisz się bez schylania w kajaku, ale nurt jest tu zwykle szybki, a dno kamieniste. Trzeba się starać by dobrze trafić pomiędzy przęsłami mostu.
1116236
Niski most, szybki nurt !!!
Połóż się w kajaku lub usiądź na dnie kanu!!!
1116237
Wiadukt kolejowy, szybki nurt
Zwężenie rzeki pod wiaduktem, kamieniste dno. Uwaga!
Jednodniowy spływ kajakowy na bardzo urozmaiconym szlaku: Miedzno - Wojtal - Wieck - Klonowice - Złe Mięso - Czarna Woda. Ten odcinek rzeką Wdą polecamy na weekendowe rodzinne spływy kajakowe. Start we wsi Miedzno gwarantuje wielką różnorodność również dla kajakarzy planujących jednodniowe spływy rzeką Wdą. Najpierw wiejskie klimaty, potem urok ślicznego rozlewiska rzeki Wdy przed wioską Wojtal w typowym otoczeniu dojrzałego sosnowego lasu i klimat jak z bajki o nazwie “Bory Tucholskie”. Jedna łatwa dla kajakarzy przenoska w Wojtalu i okazja by zaopatrzyć się w barze lub sklepie rybnym po prawej stronie rzeki. UWAGA! 200 m za przenoską trzeba przepłynąć pod bardzo niskim mostem. Ponieważ nurt jest tu szybki to należy się do tego wcześniej przygotować tzn. bardzo zwolnić i usiąść na dnie kanu lub kajaka. Potem rzeka Wda meandruje przez piękny las, w którym kajaki ciuchutko suną aż do miejscowości Czarna Woda. Spod mostu drogowego na drodze krajowej 22 relacji Starogard Gdański – Chojnice należy kontynuować spływ kajakami lub kanu przez około 35-40 minut. Na prawym brzegu rzeki Wdy mija się wioski Złe Mięso oraz Jastrzębie. Meta spływu to usytuowana na lewym brzegu wypożyczalnia kajaków i kemping o nazwie Kajaki Hydrostacja. To ślicznie zlokalizowane pole namiotowe znajduje się na samym końcu wsi. To nadal jest Czarna Woda.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.