Rzeka Wda. Klonowice - Czarna Woda. Dla początkujących i zabieganych.

Dodano 4 maja 2020 przez rysowanie
Rzeka Wda. Klonowice - Czarna Woda. Dla początkujących i zabieganych.
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

170729
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.8
 • Dystans: 9,1 km
 • Przewyższenie: 19,71 m
 • Suma podejść: 56,62 m
 • Suma zejść: 73,96 m
 • Lokalizacja: Czarna Woda
972283
Kilkaset metrów przed przystanią
Już niedaleko do przystani kajaki.hydrostacja.pl
972284
Most na trasie 22 w Czarnej Wodzie. Rzeka Wda.
Tu zawsze nurt przyspiesza, bo koryto zwężają przęsła wiaduktu i mostu.
972285
Ujście rzeki Niechwaszcz
Przedmieścia Czarnej Wody. Leśny odcinek na chwile ustąpi nadrzecznemu krajobrazowi niewielkiej miejscowości jaką jest Czarna Woda.
972286
Kocia Góra
Szybszy nurt rzeki Wdy w okolicy Kociej Góry tuż przed wsią Czarna Woda
972287
Wiadukt kolejowy w Czarnej Wodzie nad rzeką Wdą.
Szybki nurt pod potężnym łukowym wiaduktem kolejowym. Fot. Wojciech Sztormowski
1122175
Start spływu w Klonowicach
Start na lewym brzegu zaraz przy moście. Miejsce jest dogodne do wodowania kajaków, a nurt dość szybki, bo jest tu przewężenie pod mostem.
1122176
Kładka piesza Złe Mięso - Czarna Woda ul. Starowiejska
Łatwa do pokonania jeśli chodzi o jej wysokość. Trudność sprawia fakt, że jest na szybkim i płytkim nurcie. Kłopot mogą sprawić wystające kamienie i dość wąskie metalowe przęsła.
Klonowice – Czarna Woda. Najkrótszy dwugodzinny spływ kajakowy rzeką Wdą do naszego kempingu i wypożyczalni dla początkujących kajakarzy, albo tych co mają mało czasu. Ten etap trasy kajakowej nadaje się również jako alternatywa w niepewną pogodę. Na trasie tego spływu kajakowego mijana jest fajna leśna dolina, ciekawy przemysłowy lewy brzeg w Czarnej Wodzie, ładne ogródki działkowe, 2 duże mosty nad Wdą: potężny kolejowy wiadukt i most drogowy na trasie 22, gdzie zawsze rzeka przyspiesza. Dalej z kajaka widoczne są: na lewym brzegu tzw. “Stara Czarna Woda” czyli ciąg domów jednorodzinnych usytuowanych wzdłuż doliny rzeki Wdy i pomnik kajakarza - Papieża Jana Pawła II, na prawym brzegu Złe Mięso i Jastrzębie. W końcu na wysokości wsi Jastrzębie na lewym brzegu znajduje się nasz kemping i wypożyczalnia kajaków Hydrostacja.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.