Rzeka Wda. Bąk - Czarna Woda

Dodano 22 czerwca 2019 przez aplikację Android
Rzeka Wda. Bąk - Czarna Woda
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

150702
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.0
 • Dystans: 23,4 km
 • Czas trwania: 5 h 15 min
 • Średnia prędkość: 4,44 km/h
 • Przewyższenie: 136,9 m
 • Suma podejść: 1 092,9 m
 • Suma zejść: 1 202 m
 • Data: 15 czerwca 2019
851523
Start spływu na moście. Rzeka Wda we wsi Bąk.
Łatwy dostęp do rzeki, dogodne zejście do wody.
851524
Powalone drzewa w nurcie rzeki
Co roku zwłaszcza zimową porą, gdy poziom wody jest wysoki, do koryta rzeki spadają drzewa z podmywanych piaszczystych brzegów. Niedługo wiadukt kolejowy na trasie Kościerzyna - Czersk.
851525
Piesza kładka na rzece
Stalowej konstrukcji dość niska kładka piesza poniżej Bąka. Uwaga, bo szybki nurt znosi kajak na przęsła mostu i powalone drzewa tuż za nim.
851526
Pole namiotowe U Lidzi Miedzno
Ładnie zlokalizowane pole namiotowe z bardzo skromną infrastrukturą. Nie ma tu zadaszonych wiat, prądu, wody, ale jest urokliwie. Pobyt 10 zł / os.
851527
Most w Miedznie
"Kryj ryj" - taki napis od lat widnieje na tym moście. Jednak nie jest on na tyle niski, ani nurt na tyle żwawy żeby się tutaj czegoś obawiać. Trudniejszy do przepłynięcia jest most 200 m poniżej przenoski w Wojtalu i tu sprawdzi się wskazówka "Kryj ryj". Pod mostem za przenoską w Wojtalu trzeba bardzo uważać. Zdarzają się tutaj wywrotki. Nurt jest płytki, ale bardzo szybki , a koryto rzeki poprzecinane filarami mostu.
851528
Rezerwat Kamienne Kręgi w Odrach.
Warto tu wejść. Warto też umówić się z kustoszem obiektu na świadome zwiedzanie cmentarzyska Gotów.
GODZINY OTWARCIA W SEZONIE Poniedziałek-piątek:
10.00-17.00, sobota, niedziela i święta: 11.00-19.00.
Uwaga! Grupy zorganizowane po wcześniejszym uzgodnieniu z kustoszem – możliwe dostosowanie czasu otwarcia rezerwatu dla potrzeb grupy. KUSTOSZ REZERWATU:
ZOFIA BRESKE, tel. 052 398 61 30, kom. 601 336 015
851529
Wiadukt kolejowy poniżej Wojtala
To linia kolejowa Bydgoszcz - Kościerzyna. Podobno latem są na tej trasie połączenia w transporcie osobowym
851530
Piękny domek nad WDĄ
To agroturystyka w Wiecku
851531
Ujście Studzienickiej Strugi
Lewy dopływ Wdy. Wypływa za Jeziora Studzienickiego, przez Jezioro Smolnik i Jezioro Wieckie. Z Wdy można dostać się nad ostatnie wymienione jezioro i znaleźć tam dogodne miejsce na biwak. Operacja ta wymaga krótkiej przenoski kajaka przez próg w Wiecku.
851532
Kocia Góra mały dopływ na lewym brzegu rzeki Wdy
851533
Niechwaszcz
851534
Kajaki Hydrostacja w Czarnej Wodzie
Wypożyczalnia kajaków, pole namiotowe i kemping nad rzeką Wdą. W roku 2020 brak prądu i wody. Urokliwe miejsce na uboczu.
851535
Zapora Wojtal. Przenoska.
To miejsce, w którym woda rzeki Wdy spiętrzana jest w celach gospodarczych. Nad rzeką stoi stary młyn i funkcjonują stawy rybne. Trzeba tu przenieść kajaki. Jest tu bardzo dobrze przygotowane podejście do wysiadania z kajaka i zejście do zwodowania za groblą. Po prawej stronie rzeki bar i sklep rybny.
851536
Most w Klonowicach na rzece Wda
851537
Most stalowy w Czarnej Wodzie
Czarna Woda. Most pieszy i dla samochodów osobowych z osiedla przy ul. Słowackiego do zakładu Steico, szkoły, urzędu miasta.
851538
Kładka piesza Czarna Woda.
Kładka, a przy niej pomost po "starej kajakarni" w Czarnej Wodzie oraz mała plenerowa scena.
972556
Bąk. Początek spływu. Rzeka Wda.
Bąk. Start spływu rzeką Wdą. Po drodze
972557
Bąk. Start spływu
Dogodne zejście przy moście w Bąku
972577
Niski most drogowy w Wojtalu
To miejsce znajduje się ok 200 m poniżej zapory w Wojtalu. Nurt rzeki Wdy jest szybki, a koryto zwężone przez filary mostu. Ci co wpływają bokiem kajaka na przęsło mostu zwykle kończą wywrotką. Na szczęście jest tu płytko i raczej nie ma się czego bać.
Spływ kajakowy rzeką Wdą na trasie Bąk - Czarna Woda (Hydrostacja). To malowniczy śródleśny odcinek rzeki, który każdego roku się zmienia. Piaszczyste brzegi Wdy w wielu miejscach po sezonowych skokach poziomu wody bardzo się zmieniają. Występuje tu wiele osuwisk, do wody wywracają się drzewa, przez co każdego roku pojawiają się nowe przeszkody na szlaku. Rzeka Wda jest stale utrzymywana jako szlak spławny dla kajakarzy i to połączenie naturalnych zmian i praktycznej ingerencji człowieka czyni ten szlak niezwykle atrakcyjnym.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.