Rzeka Drzewiczka na trasie Drzewica - Odrzywół czyli "Drzewiczka dla przyjaciół"

Dodano 19 grudnia 2015 przez plik GPX
Rzeka Drzewiczka na trasie Drzewica - Odrzywół czyli
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

71547
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

409930
Próg z pali Larsena przed Odrzywołem
Przymusowa przenoska prawą lub lewą stroną
409931
Próg w Nieznamirowicach na prawej odnodze
Przymusowa przenoska prawą stroną
409932
Kładka
409933
Drzewiczka
409936
Drzewiczka
409938
Drzewiczka
Okolice Janówka, dobre miejsce biwakowe
409940
Drzewiczka
409942
Nieznamierowice, próg i most drogowy
Przymusowa przenoska prawą stroną
409943
Drzewiczka
409945
Drzewiczka
409946
Drzewiczka
409948
Drzewiczka, ruiny zamku
Dobre miejsce na rozpoczęcie spływu.
410651
Drzewiczka
410652
Drzewiczka
410653
Drzewiczka
466240
Drzewiczka, kamienisty próg za stawem w Nieznamierowicach na lewej odnodze
466241
Drzewiczka
466242
Drzewiczka, lewa odnoga w Nieznamierowicach
Drzewiczka jest prawobrzeżnym dopływem Pilicy o dł. ponad 90 km (w/g najnowszych pomiarów GPS). Płynie przez Petrykozy, Opoczno, Drzewicę, Odrzywół i uchodzi do Pilicy na wprost Nowego Miasta nad Pilicą. Rzeka Drzewiczka od Drzewicy do Odrzywołu zadziwi nas meandrując sosnowymi borami oraz zielonymi łąkami wzbogaconymi kępami wierzb. Kajaki wodujemy na prawym brzegu za mostem w Drzewicy nieopodal ruin zamku, by za krótkim odcinkiem miejskim wpłynąć w ładną zieleń leśną i łąkową. Drzewiczka na tym odcinku ma miejscami szybszy nurt, trochę bystrzy, parę spiętrzeń i różną liczbę zwalonych drzew (w zależności od pory roku i pracowitości bobrów). W połowie trasy we wsi Nieznamierowice możemy popłynąć prosto lub lewą odnogą. Na wprost przed mostem drogowym pozostały po starym młynie jaz wymusza na nas pierwszą i trudną przenoskę, najlepiej przez przyjazne po prawej stronie gospodarstwo agroturystyczne (po wcześniejszym uzgodnieniu). Na lewej odnodze natomiast są dwa spiętrzenia, jedno małe przed mostem, a za mostem i stawem trochę większe i kamieniste. Dalej rzeka również wije się w większości wśród lasów, a jej naturalne koryto zaskakuje wysokimi skarpami. Spływ możemy zakończyć po ponad 17 km na przedmieściach Odrzywołu, przed progiem z pali Larsena lub kajaki przenieść prawą lub lewą stroną i popłynąć dalej. Po prawej stronie duże stawy hodowlane i uciążliwy, wąski dojazd przez las nad rzekę. Pozostały kilometr do mostu drogowego płyniemy z rozwagą, ponieważ jest tam niewielki, rozmyty próg i drewniane pozostałości po starym moście, które wymagają zręcznego manewrowania.
Drzewiczka ma wysokie walory przyrodniczo-krajoznawcze i zapewnia niezapomniane przeżycia estetyczne związane z obcowaniem z dziką przyrodą.
Z przyjemnością można zabrać na nią przyjaciół.
Trasę poleca amber.travel, www.przystan.tm.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Dolina środkowej Pilicy
Dolina środkowej Pilicy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje środkowy odcinek rzeki od Szczekocin do Nowego-Miasta nad Pilicą. Pilica to lewy dopływ Wisły o dł. 325 km, płynący z Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i wpadający do Wisły koło Góry Kalwarii pod Warszawą. Zasięg mapy wyznaczają:...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
aaskor
21 kwietnia 2018 aaskor napisał:
Świetna trasa, dobre opracowanie
jedrula77
20 grudnia 2015 jedrula77 napisał:
Ciekawie super
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.