Rydzyna-Pawłowice-Łęka Wielka-Rokosowo

Dodano 21 kwietnia 2019 przez plik GPX
Rydzyna-Pawłowice-Łęka Wielka-Rokosowo
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

145063
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.5
 • Dystans: 50,4 km
 • Przewyższenie: 25,82 m
 • Suma podejść: 106,48 m
 • Suma zejść: 106,05 m
 • Data: 20 kwietnia 2019
 • Lokalizacja:
819336
Pałac w Rydzynie
819337
Rynek w Rydzynie
819338
Wiatrak Józef
819339
Zalew Dąbcze
819340
Kościół w Dąbczu
819341
Kościół w Pawłowicach
819342
Pałac Pawłowice
819343
Droga w Lubonii
Urokliwy odcinek drogi w Lubonii
819344
Obora w Lubonii
819345
Kościół w Oporowie
819346
Pałac w Łęce Wielkiej
819347
Pałac w Rokosowie
819348
Pałac w Rokosowie
819350
Pub Route 66
819351
Ratusz w Pońcu
819352
Kościół w Pońcu
Trasa zakłada zwiedzenie czterech pałaców - Rydzyna, Pawłowice, Łęka Wielka, Rokosowo. Oczywiście po drodze znajdujemy szereg innych atrakcji jak chociażby piękne drewniane kościoły. Trasa wiedzie prawie wyłącznie drogami utwardzonymi. W dużej części są to ścieżki rowerowe, reszta mało ruchliwe drogi między wsiami.
Wycieczkę rozpoczynam od Rydzyńskiego pałacu i pięknego parku wokół niego. Niestety nie udało mi się zwiedzić wnętrz ponieważ moja wycieczka przypadła na świąteczną sobotę, ale w pozostałe dni warto zobaczyć wnętrza pałacowe. Z zamku kieruję się do Rydzyny gdzie można zobaczyć ciekawy architektonicznie Ratusz z 1752 r. oraz monument rokokowy Trójca Święta. Dalej jadę w kier. wsi Dąbcze po drodze mijając wiatrak Józef oraz zalew Dąbcze. W Dąbczu zdecydownie trzeba się zatrzymać by obejrzeć drewniany kościółek z 1668r. Teraz kieruje się do Pawłowic. Mieści się tam pałac w stylu klasycyzującego baroku w którym obecnie mieści się Zootechniczny Zakład Doświadczalny. Nie mniej możliwe jest zwiedzanie wnętrz pałacowych. W Pawłowicach warto też zobaczyć kościół. Dalej jadę w kierunku następnego celu pałacowego Łęka Wielka. Jednak po drodze mijam bardzo urokliwy odcinek drogi we wsi Lubonia (patrz zdjęcia). Również w Lubonii trochę na uboczu dostrzegłem budynek przypominający stary opuszczony ceglany kościółek. Okazał się on po prostu oborą w której beztrosko leżało kilkadziesiąt krów. Następnie dojeżdżam do Oporowa gdzie znajduje się zabytkowy gotycki kościół z 1644 r. Teraz czas na pałac w Łęce Wielkiej. Tu niestety rozczarowanie ponieważ cały teren jest opłotowany i zamknięty a szkoda ponieważ pałac wygląda naprawdę imponująco. Z Łęki Wielkiej kieruję się do Rokosowa. Znajduje się tutaj przepiękny pałac w stylu neogotyku romantycznego z 1854 r. Budynek oraz otaczający go park robią naprawdę ogromne wrażenie. Cisza, spokój, otoczenie wielkich drzew i stawy pozwalają naprawdę zrelaksować się w tym miejscu. Z Rokosowa jadę w kier. miasteczka Poniec, jednak po drodze chciałem wstąpić do pubu Route 66. Po przejechaniu już kilkudziesięciu km przydałoby się coś zjeść i wypić. Niestety dotarłem tam o 14 a pub otwierano o 15. No to dalej w kier Pońca. Znajduje się tu ciekawy ratusz oraz dwa zabytkowe kościoły.
Z Pońca docieram do końca mojej wycieczki czyli z powrotem do Rydzyny zataczając ok 55 km pętlę. Naprawdę było warto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0