Rowerem po Chęcińsko-Kieleckim Parku Krajobrazowym

Dodano 3 października 2010 przez Garmin
Rowerem po Chęcińsko-Kieleckim Parku Krajobrazowym
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1126
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 43,8 km
 • Czas trwania: 6 h 45 min
 • Średnia prędkość: 6,48 km/h
 • Przewyższenie: 141,31 m
 • Suma podejść: 441,23 m
 • Suma zejść: 438,35 m
 • Data: 7 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Polska, świętokrzyskie, Chęciny
100
START i META
101
Sklep spożywczy
102
Sklep spożywczy
103
Zalew Bolmiński
104
Brama Sobiskiego
wybudowana na cześć Jana III Sobieskiego wracającego spod Wiednia
105
Dwór w Podzamczu Chęcińskim
pochodzi z I poł. XVII wieku
106
Zamek Chęciński
zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku, górujący nad miejscowością Chęciny. Koniecznie trzeba zobaczyć niesamowity widok z wieży zamkowej, z której widać wspaniałą panoramę na okoliczne tereny Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego.
1946
Chęciny1.png
Początek trasy :)
1947
Chęciny2.png
Urokliwa polna droga
1948
Chęciny3.png
Pierwszy piękny widoczek z małego wzniesienia
1949
Chęciny4.png
Mała przygoda - zalany 300-metrowy odcinek drogi do jedynego w okolicy mostu, ale po małym rekonesansie okazało się, że woda w najgłębszych miejscach ma ok. pół metra, więc postanowiliśmy jednak przejechać. Pogoda bardzo nam sprzyjała, słonko mocno świeciło i całkiem dobrze nagrzało stojącą, ale bardzo czystą wodę.
1950
Chęciny5.png
Widoczek po drugiej stronie Nidy - szutrowa droga.
1951
Chęciny6.png
Otaczające drogę łąki i lasy...
1952
Chęciny7.png
Stary dom w Mostach.
1953
Chęciny8.png
Brama Sobieskiego z II poł. XVII wieku w formie łuku triumfalnego. Zbudowana na cześć Jana III Sobieskiego wracającego spod Wiednia.
1954
Chęciny9.png
Dwór w Podzamczu Chęcińskim (z I poł. XVII wieku) - należy do Szlaku Architektury Obronnej.
1955
Chęciny10.png
Zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku, położony nad miejscowością Chęciny.
Jednodniowa wycieczka po Chęcińsko-Kieleckim Parku Krajobrazowym, wiodąca przez wspaniałe plenery, drogi szutrowe, szlaki rowerowe, drogi polne, gruntowe, a odcinkami również trochę piaszczyste = konieczny rower górski, z przerzutkami i dobrymi oponami.
Trasa wiedzie przez bardzo spokojne tereny - pola, łąki, lasy, z daleka od ruchliwych dróg publicznych (z wyjątkiem 6 km odcinka drogi krajowej, który jadąc asfaltowym poboczem pokonuje się bardzo szybko).
Wycieczkę polecam szczególnie osobom, które lubią obcować z przyrodą, za co czasem muszą zapłacić nieco większym wysiłkiem niż w przypadku jazdy po asfalcie. Po drodze można wykąpać się w Nidzie, odpocząć na plaży nad Zalewem Bolmińskim, zjeść bardzo tanie i dobre lody w sklepie wiejskim (np. rożek za 1,2 zł.), lub napić się schłodzonego napoju. Z atrakcji turystycznych spotkamy tu między innymi Bramę Sobieskiego wybudowaną na cześć Jana III Sobieskiego wracającego spod Wiednia, Dwór w Podzamczu Chęcińskim z I poł. XVII wieku, zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku, górujący nad miejscowością Chęciny. Koniecznie trzeba zobaczyć niesamowity widok z wieży zamkowej, z której widać wspaniałą panoramę na okoliczne tereny Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego. Przy wspomnianym krótkim odcinku drogi krajowej przez który przebiega trasa można zwiedzić główny obiekt Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny (Skansen) w Tokarni. Zadaniem skansenu jest zachowanie zabytków budownictwa wiejskiego i małomiasteczkowego kielecczyzny oraz prezentowanie ich w otoczeniu zbliżonym do pierwotnego, w naturalnych zespołach fragmentów wsi.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Ponidzie
Ponidzie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Ponidzia przedstawia region położony w województwie świętokrzyskim nad dolną i środkową Nidą. Zasięg mapy wyznaczają: od północy - Chęciny; od południa - Proszowice; od zachodu - Jędrzejów i od wschodu - Staszów. Wzdłuż Nidy leżą najstarsze...

Mapa Góry Świętokrzyskie
Góry Świętokrzyskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Świętokrzyskie" przedstawia całość masywu, położonego w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Niezbyt wymagający teren sprawia, że jego ścieżki przemierzać mogą także mniej doświadczeni turyści. Obszar przedstawiony na mapie...

Wasza ocena: 4.6 (27 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
castaway12
11 lipca 2020 castaway12 napisał:
W okolicy Wrzos, za Chęcinami trasa koliduje z nową drogą S7. Trzeba pojechać kawałek starą 7 prosto do pałacu w Podzamczu
boulinek11
30 maja 2013 boulinek11 napisał:
Bardzo wciagajacy opis. Wybieram sie w okolice Kielc, ale raczej patrze w strone Korony Gor Swietojrzyskich
damarcus77
9 marca 2011 damarcus77 napisał:
Fajna trasa i ciekawe rzeczy mozna zobaczyc z tego co widze . Moze kiedys zawitam w okolice Kielc
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.