Rowerem na Stóg Izerski

Dodano 16 czerwca 2012 przez Garmin
Rowerem na Stóg Izerski
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

10325
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 80,0 km
 • Czas trwania: 7 h 59 min
 • Średnia prędkość: 10,01 km/h
 • Przewyższenie: 758,79 m
 • Suma podejść: 1 590,73 m
 • Suma zejść: 1 594,15 m
 • Data: 15 czerwca 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Podgórzyn
68479
LAP001
LAP001
68480
schronisko na Stogu Izerskiego
68481
Stóg Izerski
68482
w kierunku Rozdroża Izerskiego
68483
podjazd w kierunku Stogu Izerskiego
68484
niebieski szlak w kierunku Świeradowa
68485
niebieski szlak , lepiej jechać asfaltem,
68486
zjazd w kierunku Świeradowa
68487
w stronę rozdroża izerskiego
68488
widok ze Stopgu Izerskiego
68489
droga telefoniczna
68490
w stronę przełaczki
Właściwie miała być mała trasa rowerowa , taka przyjemna poza miastem. Jadę więc znaną drogą do Rozdroża Izerskiego. Na trasie spotykam rowerzystę , jest po operacji łękotki , nie bardzo może chodzić , ale jazda na rowerze idzie mu bardzo dobrze.
Żegnamy się na Rozdrożu Izerskim . Ja skręcam na niebieski szlak i mam zamiar dojechać od Świeradowa Zdroju. Początkowo niebieski szlak biegnie ostro pod górę asfaltową drogą . Po kilku minutach skręca jednak na bagnista leśną ścieżkę .
Nie bardzo jest to droga dla roweru. Decyduję więc jechać dalej tą drogą. Włączam GPS i zdając się na jego wskazania dojeżdżam do tej miejscowości.
Skoro już tu jestem ,może warto wjechać do Izerski Stóg. Jest co prawda wyciąg gondolowy , ale warto spróbować swoich sił. Początkowo klucze po mieście , ale potem dzięki informacjom mieszkańca Świeradowa udaje się do pijalni wód / Dom Zdrojowy / i asfaltową drogą kieruję w stronę domu wczasowego „Czeszka”
Ta drogą , pnąc się prawie cały czas pod górę dojeżdżam najpierw do schroniska Na Stogu Izerskim , gdzie robię krótką przerwę , a potem na Stóg Izerski .
Trochę wyboistą drogą dojeżdżam do Drogi Telefonicznej , która doprowadza mnie do Polany Izerskiej . Teraz kieruje się na Rozdroże Izerskie i znaną już drogą wracam do miejsca skąd wyjechałem.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej aktualny przebieg szlaków turystycznych wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na...

Mapa Dolina Bobru
Dolina Bobru - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Doliny Bobru zasięgiem obejmująca obszar od Jeleniej Góry do Bolesławca. Na mapie zaznaczono szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz ważniejsze atrakcje turystyczne. 

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.