Rajd Mazury-Podlasie: Goniądz-Twierdza Osowiec

Dodano 14 października 2012 przez aplikację Android
Rajd Mazury-Podlasie: Goniądz-Twierdza Osowiec
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

14984
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 22,0 km
 • Średnia prędkość: 15,83 km/h
 • Przewyższenie: 44 m
 • Suma podejść: 188 m
 • Suma zejść: 178 m
 • Data: 28 sierpnia 2012
 • Lokalizacja: Polska, podlaskie, Polska, podlaskie, Goniądz
88781
Droga do twierdzy
Droga do twierdzy jest raczej łatwa, minusem może być spory ruch samochodowy, ze względu na rodzaj drogi jaką się poruszaliśmy, ale nie ma i tak co za bardzo narzekać :)
90792
Koszary
Prezentowane koszary nie są niestety dostępne jeszcze dla zwiedzających, ale podobno to kwestia czasu.
90793
Działko przeciwlotnicze
Na terenie twierdzy można poruszać się jedynie w obecności przewodnika, ponieważ nadal większość tamtych terenów należy wyłącznie do wojska, standardowe zwiedzanie trwa około 2 godzin, zwiedza się między innymi muzeum oraz przemieszcza się po schronach wszelkiej maści wstęp to 7zł od osoby oraz 70zł koszt przewodnika (dzielony na ilość osób w grupie)
90794
Bunkry
90795
IT - Twierdza Osowiec
Punkt informacji turystycznej w Siedzibie Dyrekcji Parku, można znaleźć kilka przydanych ulotek, folderów oraz kupić sobie parę pamiątek.
90796
Czerwony szlak przyrodniczy
Po całym terenie w okolicy rozsiane są pozostałości bunkrów, oraz poustawiane są ambony do obserwacji fauny i flory.
90797
Przejście dla pieszych
Takie cuda to tylko w Polsce, z lasu wychodzi czerwony szlak pieszy i nie przechodzi na drugą stronę ulicy, tylko idzie dalej wzdłuż drogi, ale mimo wszystko jest przejście dla pieszych, jak widzi się to na żywo wygląda komicznie, w środku lasu przejście dla pieszych prowadzące donikąd.
90798
Kładki turystyczne
Osobiście popieram tworzenie takich kładek, bo uatrakcyjnia to często dany obszar, ale w tym przypadku konstruktorzy nie popisali się zbyt dużo. Co prawda obszary bagienne no może uda się coś zaobserwować, ale gdyby ta kładka została umieszczona nieco bliżej rzeki...
90799
Ruiny
Kolejne ruiny bunkrów, w oddali z tego punktu widać Fort Zarzeczny drugi, jednak, wstęp na niego jest wzbroniony ze względu na obszar wojskowy.
90800
Widoczek
Zachodzące słońce nad Biebrzą
90801
Bankomat
W Goniądzu znajduje się tylko jeden bankomat należy on do jednego z banków spółdzielczych
90824
Sklep
W Goniądzu znajdziemy również parę sklepów spożywczych, my akurat zaopatrywaliśmy się w Lewiatanie
90825
DSCF7461
90826
DSCF7468
90827
DSCF7472
90828
_MG_1083
90829
IMAG2632
90830
_MG_1081
To był nasz jedyny dzień bez sakw w ciągu całego wyjazdu. Nagrany niestety został odcinek tylko z Goniądza do Twierdzy, ponieważ dosyć długo ją zwiedzaliśmy, resztę trasy dorysowałem tak, jak się przemieszczaliśmy. W sumie dosyć łatwy i przyjemny odcinek typowo odpoczynkowy, prawie cały czas po płaskim, bez jakiś większych przewyższeń. Więcej szczegółowych informacji i fajnych zdjęć znajdziecie w waypointach. Parę zdjęć z twierdzy zamieściłem dodatkowo, lecz nie są one ujęte w poszczególnych waypointach.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.