Puszcza Sandomierska

Dodano 9 lutego 2020 przez plik GPX
Puszcza Sandomierska
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

165565
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.5
 • Dystans: 111 km
 • Czas trwania: 7 h 54 min
 • Średnia prędkość: 14,02 km/h
 • Przewyższenie: 79,2 m
 • Suma podejść: 656,5 m
 • Suma zejść: 654,4 m
 • Data: 8 lutego 2020
 • Lokalizacja: Ropczyce
940320
jeziorko polodowcowe w Sadykierzu
940321
Park historyczny Blizna
940322
bunkier poniemiecki
940323
Strade Bianche
940324
opuszczone gospodarstwo
940325
łąki śródleśne
940326
łąki śródleśne
940327
Cukrownia Ropczyce
940328
Pomnik w Ostrowach Tuszowskich
940329
Stawy Krasiczyńskie
940621
cmentarz choleryczny
940623
Rezerwatowa Hodowla Konika Polskiego
Trasa na rower, praktycznie każdy, poza szosowym. W sam raz dla modnych ostatnio rowerów typu gravel.
Prawie cały czas w obrębie kompleksu leśnego Puszczy Sandomierskiej. Pozwala odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i smogu. Pełna atrakcji historycznych i przyrodniczych. Można ją w dowolnym momencie skrócić lub zmodyfikować, zwłaszcza, że największe ciekawostki historyczne mamy na początku i przy końcu. Start i meta na dworcu kolejowym w Ropczycach, co daje łatwy dojazd z całej południowej Polski.
Po przekroczeniu autostrady A4 odnajdujemy ukryty wśród lasu cmentarz choleryczny w Skrzyszowie. Czas na chwilę zadumy nad ulotnością życia doczesnego. Dalej bocznymi drogami w stronę Ocieki, wokół której usytuowanych jest kilkanaście powstałych w latach 1942-43 bunkrów jednostek artyleryjskich SS. Następnie leśną drogą dojeżdżamy do pięknego jeziorka polodowcowego w Sadykierzu. Możemy odsapnąć na piaszczystej plaży. Później trasa wiedzie przez teren Parku Historycznego Blizna związanego z pasjonującą historią niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2. Bunkry i wyrzutnie oznakowane i opisane dzięki staraniom lokalnego samorządu. W centrum miejscowości ekspozycja muzealna.
Jeśli historia nas przytłoczy, możemy udać się do oddalonej o rzut beretem Rezerwatowej Hodowli Konika Polskiego prowadzonej przez Nadleśnictwo Tuszyma, Dalej już tylko las... Drogami niczym z legendarnego Strade Bianche zmierzamy na północ. Po przejechaniu malowniczej grobli na Stawach Krasiczyńskich rozpoczynamy powrót. Miejscami otwierają się piękne widoki na rozległe podmokłe śródleśne łąki.
W Ostrowach Tuszowskich pomnik przy leśnej drodze w miejscu potyczki partyzantów z oddziałem KBW i UB znów przypomina o historii. Na zakończenie przejeżdżamy obok imponujących budynków Cukrowni Ropczyce i po pełnym wrażeń dniu wsiadamy do pociągu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Pogórze Strzyżowskie
Pogórze Strzyżowskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa okolic Jasła i Krosna obejmuje obszar wchodzący w skład Pogórza Karpackiego. Zasięg mapy wyznaczają: Pilzno i Skołyszyn na zachodzie, Dębica i Sędziszów Małopolski na północy, Czudec i Besko na wschodzie oraz Dukla i Rymanów na południu. Rok...

Mapa Okolice Rzeszowa. Część południowa
Okolice Rzeszowa. Część południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Rzeszowa przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na południe od miasta. Zasięg mapy wyznaczają: Rzeszów na północy, Ropczyce i Krosno na zachodzie, Brzozów na południu, Przeworsk na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Pogórze...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.