Przewodnik po toruńskich klubach nocnych

Dodano 21 października 2010 przez Garmin
Przewodnik po toruńskich klubach nocnych
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1274
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 2,3 km
 • Czas trwania: 0 h 19 min
 • Średnia prędkość: 6,81 km/h
 • Przewyższenie: 52,02 m
 • Suma podejść: 539,21 m
 • Suma zejść: 524,46 m
 • Data: 4 września 2010
 • Lokalizacja: Polska, kujawsko-pomorskie, Toruń
488
Pub BECZKA
489
MOCKBA
490
F CLUB Toruń
www.fclubtorun.pl
491
LIZARD KING
www.lizardking.pl
492
U SZWEJKA
www.szwejk.torun.com.pl
493
TPArt
www.tpart.pl
494
UNDERGROUND
www.undergroundclub.pl
495
BARANI ŁEB
www.baranileb.torun.com.pl
496
POD ARSENAŁEM
www.podarsenalem.pl
497
GOTTICA
www.gottica.pl
512
ART CAFE CLUB
1274
P9040514.png
Klub MOCKBA
1275
P9040517.png
F CLUB Toruń - www.fclubtorun.pl
1276
P9040518.png
Klub Muzyczny LIZARD KING - www.lizardking.pl
1277
P9040521.png
TPArt - Toruńska Piwnica Artystyczna - www.tpart.pl
1278
P9040524.png
Klub POD ARSENAŁEM
Trasę po toruńskich klubach nocnych zaczynamy w północno-wschodnim rogu Rynku Staromiejskiego, skąd kierujemy się na zachód, wzdłuż jego północnej ściany. Pierwszym lokalem jest Pub BECZKA w piwnicy (jak większość klubów) , gdzie w weekendy ożywia się parkiet taneczny. Wstęp bezpłatny, a DJ puszcza i najnowsze hity, jak i starsze kawałki. Obok znajdziemy wejście do jednego z najpopularniejszych klubów w mieście: MOCKBA. W weekendy obowiązuje selekcja oraz płatny wstęp: 10 złotych , wejście dla osób powyżej 21 lat. Muzyka klubowa. Idąc dalej w kierunku zachodnim wchodzimy na ul. Marii Panny, gdzie zlokalizowany jest pierwszy klub stacji Fashion TV w Polsce czyli F CLUB. W lokalu znajduje się przestronna sala taneczna i sala karaoke. Czwartym lokalem na naszej trasie będzie GOTTICA, znajdująca się w piwnicy Ratusza Staromiejskiego, dlatego też musimy cofnąć się z powrotem na Stary Rynek. W weekendy organizowane są też profesjonalne imprezy taneczne. Do kolejnej knajpy dojdziemy udając się na południe ul. Św. Ducha i skręcając w pierwszą w lewo czyli ul. Kopernika. Tam znajduje się LIZARD KING. Popularne miejsce z wystrojem w stylu westernowego saloon’u. Klub dla miłośników bluesa, rocka, rock'n'rolla, jazzu, bardzo często muzyka na żywo. Kolejny lokal znajduje się w południowo-wschodnim rogu Starego Rynku, dlatego z ul. Kopernika musimy skręcić w pierwszą w lewo: ul. Żeglarską i idąc prosto dojdziemy do SZWEJKA, gdzie nie tylko w weekendy trwają szalone imprezy do rana. Dj-e grają od środy do soboty na żywo, jak sami mówią: dobrą i świeżą muzę. Bywalcy lokalu to ludzie w wieku od 25 do 40 lat. Obowiązuje selekcja. Panowie w weekendy płacą 6 złotych za wejście. By dotrzeć do kolejnego punktu naszej trasy musimy udać się głównym deptakiem ul. Szeroką w kierunku wschodnim. Po prawej stronie tuż obok sklepu New Yorker w gotyckich piwnicach znajduje się ART CAFE CLUB. Bywalcy w wieku: 18-25 lat. Kultowe miejsce clubbingowe. Co weekend odbywają się tu imprezy klubowe, na które dojeżdżają miłośnicy elektroniki z całego regionu. Art Cafe proponuje też cykliczne imprezy DJ'skie, clubbingowe i hip-hopowe.
Udając się dalej deptakiem skręcamy w pierwszą w prawo w ul. Łazienną. Po lewej stronie znajduje się TPArt czyli Toruńska Piwnica Artystyczna. Lokal oprócz bogatej oferty rozrywkowej, pozwala spróbować swoich sił biorąc udział w karaoke z muzyką na żywo, a w weekendy wyszaleć się na parkiecie przy starszych kawałkach, jak i najnowszych hitach. Natomiast po drugiej stronie ulicy, w piwnicy na rogu Łaziennej/ Kopernika warto odwiedzić UNDERGROUND. Wystrój w stylu londyńskiego metra nawiązuje do nazwy. Na ścianach rozkłady jazdy czy bar w kształcie wagonu metra. Przed wejściem w weekendy zawsze jest kilku ochroniarzy, który pilnują porządku i dokonują selekcji.
Do następnej knajpy dojdziemy kierując się ul. Łazienną na południe w stronę Wisły, po czym skręcają w pierwsza ulicę w lewo: ul. Ciasną i potem znowu w lewo. Ul. Mostowa doprowadzi nas z powrotem do ul. Szerokiej, którą przecinamy, by znaleźć się na ul. Podmurnej. Tu po prawej stronie znajduje się jeden z najstarszych klubów w Toruniu: BARANI ŁEB. To miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie dobrą zabawę i tańce do białego rana. Każdy dzień to praktycznie inny rodzaj muzyki. Piątek i sobota to disco, wtorki i czwartki zarezerwowano dla muzyki lat 80-tych i 90-tych. W środę grają patriotycznie - tylko polska muzyka. W weekendy wstęp 5 zł. Ostatni lokal to modny klub POD ARSENAŁEM, który znajduje się na ul. Dominikańskiej 1. Aby do niego dojść, z ul. Podmurnej skręcamy w prawo, w ul. Most Pauliński, która później przechodzi w ul. Zaułek Prosowy. Musimy skręcić w pierwszą w lewo i jesteśmy prawie na miejscu, bo to już ul. Dominikańska. Życzę udanej zabawy!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Chelmińska - Kraina gotyku
Ziemia Chelmińska - Kraina gotyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa krajoznawcza Ziemi Chełmińskiej. Na mapie zaznaczono w postaci ikon najważniejsze atrakcje turystyczne regionu. Mapa obejmuje swym zasięgiem Chełmno, Toruń, Chełmżę, Świecie, Grudziądz, Golub-Dobrzyń oraz Bydgoszcz. ...

Mapa Kujawy - mapa atrakcji turystycznych
Kujawy - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Krajoznawcza mapa Kujaw z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi w postaci grafik. Mapa Kujawy to doskonała propozycja szczególnie dla turystów, którzy podróżują samochodem.

Wasza ocena: 3.5 (6 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.