POBRZEŻE GDAŃSKIE - Diabelski Kamień

Dodano 25 marca 2012 przez rysowanie
POBRZEŻE GDAŃSKIE - Diabelski Kamień
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

7760
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.1
 • Dystans: 3,1 km
 • Przewyższenie: 24,6 m
 • Suma podejść: 50,57 m
 • Suma zejść: 50,85 m
 • Data: 30 maja 2007
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Odargowo
59878
100_2054
Trasa: Odargowo - Diabelski Kamień - Odargowo

Szlaki: bez szlaku

Największy na Kaszubach głaz narzutowy nazywany także "Kamieniem stojącym". Ma 7 m długości, 3,5 m wysokości, a jego obwód przekracza 20 m. Podobnie jak inne głazy narzutowe na teren Polski, dotarł ze Skandynawii w okresie zlodowaceń.
Według legendy pięć zagłębień widocznych na kamieniu ma pochodzić od chwytu czarcich palców, gdy diabeł chciał nim zburzyć kościół w Żarnowcu. Spłoszyło go jednak pianie koguta. Wg. innej legendy diabeł miał wysuszyć jezioro i w zamian otrzymać od kontrahenta duszę. Diabeł jednak nie zdołał wykonać zadania i porzucił kamień w lesie. Wyżłobienia to ślady po pazurach diabła a szczelina widoczna na nim jest śladem łańcucha, którym przewiązywał go diabeł rzucając ze złości w jezioro.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.