Piekary Śląskie pielgrzymka

Dodano 29 maja 2016 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

78694
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.5
 • Dystans: 124 km
 • Przewyższenie: 122,3 m
 • Suma podejść: 524,2 m
 • Suma zejść: 571 m
 • Data: 29 maja 2016
 • Lokalizacja: czechowice dziedzice
W dniu 29.05.2016 wstałem o godz. 4.50 rano by wyruszyć wspólnie z 19 rowerzystami na męską pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Zbiórka była o godzinie 6.00 pod kościołem św Barbary w Czechowicach-Dziedzicach. Szybko dojechałem na miejsce i tuż przed startem okazało się, że wbiłem pinezkę do przedniej opony i zwiało powietrze... Szybka wymiana dętki, przy pomocy Pana Staszka i Pana Józka, (za co serdecznie dziękuję) i wyruszyliśmy(wszyscy, wraz z Panem Jurkiem z Ligoty, który nieco zaspał na wyprawę, ale dzięki opóźnieniu zdążył) drogą DK 1 do Pszczyny, a tam skręciliśmy na leśną trasę rowerową wiodącą wprost na północ, do Kobióra. W Kobiórze skierowaliśmy się na Tychy, gdzie był krótki postój przy Mc Donald's, a ponadto drugi ligocanin złapał gumę!!! Szybko się jednak pozbierano i pojechaliśmy obrzeżami Katowic, przez lasy, do Świętochłowic i Rudy Śląskiej, gdzie doszło do pierwszej kraksy na światłach (po zapaleniu się czerwonego, upadł m.in Pan Staszek). nikomu nic się nie stało i wszyscy ruszyli przez ulice Bytomia do Piekar Śląskich, na Wzgórze Kalwaryjskie, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Św. koncelebrowanej przez kardynała S. Dziwisza, abp Wiktora Skworca, a homilię wygłosił prymas abp W. Polak. Na kalwarię piekarską zawsze przybywają rzesze wiernych i co warto podkreślić jest ich dużo na rowerach. Na trasie spotykaliśmy mnóstwo rowerzystów!!! Po zakończeniu Mszy św. poszliśmy na obiad i ruszyliśmy w drogę powrotną niemal identyczną trasą. Warto wspomnieć, że tuż po opuszczeniu Piekar gumę złapał kolejny rowerzysta (Pan Witek), a potem miał groźnie wyglądający upadek (koło wjechało pomiędzy asfalt i szynę tramwajową). Na szczęście na strachu się wszystko skończyło i tak już było aż do końca wyprawy. Trasę zmieniliśmy na odcinku od Kobióra do samych Czechowic-Dziedzic. W Kobiórze wjechaliśmy na DK 1 i jechaliśmy nią do Piasku, gdzie skręciliśmy do centrum tej miejscowości i potem przejechaliśmy przez Pszczynę i Goczałkowice, by pożegnać się z grupą w Czechowicach-Dziedzicach, skąd każdy jechał do domu. My we 3 jechaliśmy przez Zabrzeg, do Ligoty (ja zahaczyłem też Bronów).


Spora grupa rowerzystów była z Czechowic-Dziedzic, trzech było z Ligoty, jeden z Zabrzega i kilka osób z Pisarzowic. Wszyscy oczywiście płci męskiej. Wszystkim, nawet mimo kraks, czy kapryśnej i deszczowej (momentami nawet burzowej) pogody, dopisywały wesołe humory, bo prawdziwi cykliści chociaż zmokną, spocą się, czy zbudzą to mimo tego są zawsze zadowoleni!!! Mój liczni zatrzymał się na 150 km.

Wielkie słowa podziękowania kieruję do naszego przewodnika - Pana Staszka, za wzorowe poprowadzenie wyprawy-pielgrzymki, pomoc przy wymianie dętek itp... Widać, że to prawdziwy cyklista, ze sporym doświadczeniem!!! Dziękujemy Panu!!!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Aglomeracja Katowicka

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Katowice - Nikiszowiec | Autor zdjęcia: yaneck60
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0