Piaśnicą do morza, na zachód słońca

Dodano 30 czerwca 2017 przez plik GPX
Piaśnicą do morza, na zachód słońca
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

102815
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 4,3 km
 • Czas trwania: 1 h 11 min
 • Średnia prędkość: 3,62 km/h
 • Przewyższenie: 7,21 m
 • Suma podejść: 89,37 m
 • Suma zejść: 89,85 m
 • Data: 15 czerwca 2017
 • Lokalizacja: Dębki
603980
Urokliwy początek wśród wysokiej trzciny
603982
Malownicze łąki i pola
603983
Meandry wśród przyrody podmokłego Rezerwatu Piaśnickich Łąk
603984
To jedyna przeszkoda, którą można pokonać schylając głowę ;)
603985
Ujście rzeki do morza
603986
Łacha przy ujściu rzeki do morza
603987
Zabawa na morskiej fali
603988
Zachód słońca nad morzem
Spływ Piaśnicą to jedna z najbardziej urokliwych wycieczek kajakowych, którą można zrealizować nawet w tygodniu, po pracy. Najbardziej rekomendowany jest jej ostatni 7 km odcinek, który zakończyć można na plaży Morza Bałtyckiego. Najlepiej o zachodzie słońca.

Rekomendowana trasa spływu: Lubkowo-Dębki:

To prawdziwa perełka wśród nadbałtyckich rzek. Piaśnica początkowo zanurza się wśród drzew, które przykuwają swoimi niesamowitymi odsłoniętymi korzeniami. Następnie trochę mozolnie wije się pośród gęstej i wysokiej trzciny Rezerwatu Piaśnickich Łąk w obrębie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Od samego początku tego odcinak, wycieczce towarzyszą śpiewy przeróżnych ptaków, a przy odrobinie szczęścia można dostrzec przebiegające stada saren i jeleni, a także poszukujących żabek bocianów i płochliwe żurawie. Przepiękne widoki uzupełni niesamowita przejrzystość wody, która w letnim słońcu dochodzi do 8 m. Zobaczyć w niej można warkocze rdestnic, moczarkę kanadyjską, gąbki słodkowodne a także ryby słodko i słono wodne.

Na kilometr przed ujściem Piaśnicy do morza zagłębiamy się w lesie, który powoli rozrzedza się, aż w końcu pojawia się przed nami przepiękna, szeroka plaża.

Uwaga:
Rzeka Piaśnica potrafi zmieniać swój nurt kiedy woda jest do niej wpychana przez Bałtyk i następuje tzw. cofka. Z tego powodu jest też możliwość spływu z prądem rzeki w trakcie cofki.

Podsumowanie:

Piaśnica, na ostatnim rekomendowanym do rekreacyjnych spływów odcinku pozwala w pełni cieszyć się turystycznymi walorami kajakarstwa. Test to wymarzony odcinek na krótki, dwu-trzy godzinny pierwszy spływ lub spływy rodzinne.

Krystalicznie czysta woda z licznie występującymi w niej cennymi roślinami oraz odkryty teren z nielicznymi drzewami lub lasami na horyzoncie, pozwalają cieszyć się w pełni malowniczymi krajobrazami. Najatrakcyjniejszy odcinek szlaku wodnego Piaśnicy zaczyna się przy jej wypływie z Jeziora Żarnowieckiego, nieopodal wsi Lubkowo i uchodzi wprost do Morza Bałtyckiego, poniżej popularnej letniskowej miejscowości Dębki.

Kiedy najlepiej udać się na spływ Piaśnicą?

Szlak Piaśnicy najlepiej podjąć w tygodniu, gdy na plażach nie ma tłumów i nie trzeba przeciskać się kajakiem wśród amatorów kąpieli morskich. Niewątpliwie uroczym czasem na spływ jest późne popołudnie, tuż przed zachodem słońca, które oglądać już można z plaży.

Gdzie wypożyczyć kajaki na Piaśniecę?
Każdą z polskich rzek obsługuje kilka wypożyczalni, my, pływamy z Kajakowymi Meandrami.
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.