Pętla Prochowicka

Dodano 26 lipca 2015 przez plik GPX
Pętla Prochowicka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

64679
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 40,7 km
 • Przewyższenie: 25,89 m
 • Suma podejść: 59,58 m
 • Suma zejść: 39,98 m
 • Data: 25 lipca 2015
 • Lokalizacja: Prochowice
365347
Mierzowice_ (6)
365348
Spalona_ (2)
365349
Bieniowice
365350
Prochowice-zamek_ (2)
Pętla Prochowicka
Długość 41 km.
Nie da się ułożyć pełnej pętli wokół Prochowic. Brak mostów i przepraw na Odrze i Kaczawie uniemożliwia takie poprowadzenie trasy.
Naszą pętle rozpoczynamy na moście nad Kaczawą w północnej części miasta miasta, graniczącej z Lisowicami. Jedziemy na południe. W niedalekiej odległości od mostu ostro skręcamy w lewo (na wschód) i niedługo ostro w prawo (na południe) przejeżdżając przez podwójny kanał przy którym mieści się elektrownia wodna. Poprzez dzielnice Prochowic docieramy do drogi biegnącej na wschód (w lewo) biegnącej do Kwiatkowic. W środkowej części wsi znajdujemy dobrą drogę szutrową kierującą się na południe i w ten sposób podążamy aż do szosy biegnącej z Prochowic do Malczyc. Przeskakujemy szosę odnajdując drogę dalej biegnącą na południe. Docieramy do kolejnej szosy relacji Lubin-Wrocław. Szosa jest bardzo ruchliwa, a po drugiej stronie znajduje się zajazd. Za zajazdem odnajdujemy drogę szutrową biegnącą na południowy -zachód (w prawo). Droga następnie kieruje się na zachód do Motoczyna. Przejeżdżamy przez szosę i ciągle jadąc na zachód, a następnie na południowy-zachód docieramy do Jaśkowic Legnickich, przy których znajduje się Jezioro Jaśkowickie. Następna wieś to Spalona, do której prowadzi mało ruchliwa szosa asfaltowa. W Spalonej kościół Chrystusa Króla. Dalej podążamy na północ pomiędzy dużymi stawami żwirowymi. Przy północnym brzegu skręcamy w lewo (na zachód). Przy młynie docieramy do asfaltowej szosy, którą kierujemy się w prawo (na północ) do Bieniowic. W Bieniowicach kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Z tego miejsca kierujemy się szosą w prawo (na północny-wschód) do Szczytnik nad Kaczawą. W Szczytnikach zjeżdżamy na wschodnim krańcu wsi z szosy. Szeroką drogą szutrową jedziemy przez las (na północny-wschód) do Mierzowic. Po drodze przejeżdżamy przez szosę relacji Lubin-Wrocław. W Mierzowicach kościół świętego Franciszka. Teraz kierujemy się na wschód (w prawo). Szutrowa droga przez las prowadzi nas do Jurcza. Tutaj możemy znaleźć kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przejeżdżamy przez szosę i kierując się na południowy-wschód docieramy do niebieskiego lewobrzeżnego szlaku Odry. Droga kieruje się na południowy-zachód. Po pewnym czasie niebieski szlak rowerowy nagle kieruje się w lewo (na wschód), a następnie w prawo na (południe). Znajduje się tutaj rezerwat „Łęg Korea”. Należy przedostać się na drugą stronę strumienia o nazwie Bobrek. Po drugiej stronie bieg trasy jest prosty aż do Prochowic. Interesującym miejsce w Prochowicach są ruiny zamku.
Paweł Niewodniczański - 2015
lubinskietrasyrowerowe.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

Mapa Dolina Baryczy. Część zachodnia
Dolina Baryczy. Część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej....

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0