Pękalówka - Widokowe Zacisze: Pękalówka - Wielki Kopieniec - Pękalówka

Dodano 21 października 2020 przez rysowanie
Pękalówka - Widokowe Zacisze: Pękalówka - Wielki Kopieniec - Pękalówka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

191774
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 8,7 km
 • Przewyższenie: 394,75 m
 • Suma podejść: 409,77 m
 • Suma zejść: 388,01 m
 • Data: 8 lipca 2020
 • Lokalizacja: Zakopane
1087577
Pękalówka Widokowe Zacisze
Start - Hrube 5, czyli Pękalówka
1087578
możliwy parking
Dotąd można z Pękalówki podjechać samochodem, by skrócić spacer o 1,7 km podejścia. Parking można znaleźć koło restauracji Siedem Kotów, lub 50 m dalej, przy wejściu na czerwony szlak TPN.
1087579
start czerwonego szlaku TPN
Tutaj zaczyna się czerwony szlak TPN. Kasa biletowa znajduje się po kilkuset metrach.
1087580
odejście szlaku zielonego
Tutaj skręć w zielony szlak.
1087581
Polana pod Kopieńcem
Tutaj możesz odbić na szczyt Wielkiego Kopieńca, skąd jest piękny widok na Tatry. Możesz też udać się prosto na polanę i tam pozostać.
1087582
Wielki Kopieniec - szczyt
Łatwy do zdobycia, widokowy szczyt. Można tu też łatwo wejść na skiturach.
1088233
Polana pod Kopieńcem
Piękna i duża polana, idealna na odpoczynek lub jako cel wyprawy.
1129589
kopieniec 4
1129590
kopieniec 2
1129591
kopieniec
1129592
kopieniec 3
Polecamy tę trasę zwłaszcza w słoneczny dzień, lub gdy chmury nie zasłaniają gór. W pochmurny dzień oraz zimą, można darować sobie wejście na Kopieniec i skupić się na pięknej Polanie pod Kopieńcem, lub pójść przez nią dalej w kierunku Polany Olczyskiej (poza zimą).

Goście Pękalówki mogą wyruszyć na tę trasę z domu, lub podjechać autem do Toporowej Cyrhli i zostawić je w sąsiedztwie czerwonego szlaku, lub pod nieczynną restauracją Siedem Kotów.

Trasa możliwa też w wariancie bez zdobywania szczytu Wielkiego Kopieńca, zwłaszcza zimą, ponieważ to podejście jest strome i zimą może być zbyt niebezpiecznie. Miejscie kije i raczki/raki.
Polana pod Kopieńcem jest piękna, stoją na niej bacówki, idealnie nadaje się na dłuższy postój i piknik, nawet zimą. Można też ruszyć z niej dalej na wprost, w kierunku Polany Olczyskiej i Nosalowej Przełęczy. Zimą lepiej nie, ponieważ zejście z Polany Kopieniec do doliny Olczyskiej jest bardzo strome.

Trasa częściowo leśna - częściowo widokowa.

Możliwa do pokonania: pieszo, biegiem lub na skiturach.

DLA KOGO: dla każdego o "normalnej" kondycji. Trasa jest średniej długości, mniej sprawni piechurzy nie muszą wchodzić na Kopieniec, zamiast tego wybierajac leżakowanie na Polanie u jego stóp.

NA LATO: tak

NA ZIMĘ: tak, ale koniecznie weźcie kije i raczki/raki. Będzie kilka stromszych podejść, a potem zejść i bez tego może być niebezpiecznie.

Z DZIEĆMI: tak, ale najlepiej w nosidle/plecaku - przyczepka lub wózek mogą nie dać rady na stormszych odcinkach podejścia pod Polanę pod Kopieńcem, gdzie wiele jest nierównych, ruchomych kamieni.

Z PSEM: nie, to teren TPN, gdzie nie wolno wchodzić ze zwierzakami

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar mapy obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych rzeką Białką, wypływającą z samego serca Tatr. Na jej lewym brzegu znajduje się Podhale, na prawym – Spisz. Granicę mapy wyznaczają: Szaflary na północy, Biały Dunajec na...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.