Pękalówka - Widokowe Zacisze: Kuźnice - Kalatówki

Dodano 24 stycznia 2021 przez rysowanie
Pękalówka - Widokowe Zacisze: Kuźnice - Kalatówki
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

199799
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 4,2 km
 • Przewyższenie: 170,88 m
 • Suma podejść: 173,62 m
 • Suma zejść: 166,89 m
 • Data: 19 stycznia 2021
 • Lokalizacja: Zakopane
1130313
kalatowki 2
1130315
kalatówki
1130316
kalatowki 3
Polecamy Gościom Pękalówki krótki, choć męczący (strome podejście mimo szerokiej drogi), spacer na Kalatówki - polanę z wyciągiem orczykowym w środku TPN, na której stoi piękne schronisko PTTK (dziś już hotel) oraz skąd rozpościera się piękny widok na Kasprowy Wierch.
Droga jest b. szeroka, z kocich łbów, przejezdna dla samochodów jadących do schroniska, ale mimo wszystko mocno pod górę. Krótka, więc trud nie trwa długo.

Po drodze pustelnia brata Alberta, ciekawostka.

Na samej Polanie można spędzić dużo czasu, jedzenie i picie zabezpieczy hotel Kalatówki. Można tutaj podziwiać widoki, obejść Polanę wkoło (tak jak narysowano szlak), latem poleżeć na trawie, a zimą poszaleć w kopnym śniegu.
Uwaga: wiosną krokusy! Dużo! :)

DLA KOGO:
Proponowana trasa jest łatwa i krótka, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, choć samo podejście do Kalatówek jest dość strome i męczące.

NA LATO: tak. Mnóstwo możliwości odbicia na boki w inne szlaki, w tym na Kasprowy Wierch.

NA ZIMĘ: tak. Konieczne buty górskie, kije i raczki/raki (na lód), bo podejście do Kalatówek jest wyślizgane.

Z DZIEĆMI: tak, zarówno w wózkach/przyczepkach jak i w nosidle/plecaku, choć na pewno wepchnięcie wózka na same Kalatówki wymaga krzepy :)

Z PSEM: nie, to teren TPN, gdzie nie wolno wchodzić ze zwierzakami.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Tatrzański Park Narodowy
Tatrzański Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2'499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2'064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Na mapie...

Mapa Tatry Polskie
Tatry Polskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa rzedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Obszar mapy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.