Pękalówka - Widokowe Zacisze: Dolina Chochołowska

Dodano 22 stycznia 2021 przez rysowanie
Pękalówka - Widokowe Zacisze: Dolina Chochołowska
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

199525
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.4
 • Dystans: 14,9 km
 • Przewyższenie: 232,18 m
 • Suma podejść: 241,05 m
 • Suma zejść: 228,05 m
 • Data: 3 marca 2020
 • Lokalizacja: Zakopane
1128982
parking na Siwej Polanie
Tutaj możecie zostawić samochód. Parkingów jest mnóstwo, racej nie będzie kłopotów ze znalezieniem miejsca.
1128983
koniec asfaltu
Tutaj kończy się droga asfaltowa, a zaczyna ziemno-kamienista.
Zimą nie robi to różnicy, bo droga jest równo udeptana aż do schroniska na Polanie Chochołowskiej.
Latem różnica dla tych, którzy do schroniska jadą rowerem (można wypożyczyć przy parkingach), lub dla tych, którzy pchają wózek z dzieckiem - zacznie trząść :)
1128984
Polana Chochołowska
Rozległa, malownicza polana z widokiem na góry.
Latem można wylegiwać się na trawie, zimą raczej będziecie szukać ciepła w schronisku.
Zimą radzimy tutaj zawrócić, latem natomiast wybrać się wyżej w kierunku Grzesia lub w kierunku Wołowca.
1128987
Polana Chochołowska - szałasy
Stoi tu parę bacówek, są owce, można kupić oscypki i inne pyszności z mleka owczego.
1128988
Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej
Schronisko jest ogromne i przeważnie w nim tłoczno. Zimą na pewno zechcecie wpaść na herbatę i szarlotkę :)
Dolina Chochołowska to jedna z najpopularniejszych dolin w TPN. Szczególnie popularna wiosną, gdy rozkwitają krokusy i cała Polana Chochołowska staje się rajsko fioletowa. Ciągną tu wtedy tysiące turystów.

Latem również jest tu rajsko - polana jest rozległa, pokryta trawami, na których można sobie poleżeć i popatrzeć na Tatry. Odchodzi stąd wiele szlaków w wyższe partie Tatr.

Zimą dojście do schroniska to bardzo łatwy, ale długi spacer. Szlak przeważnie jest ubity i bezpieczny. W schronisku czeka ciepłe picie i jedzenie, ale miejcie też własne ze sobą.

UWAGA: Latem do schroniska można dojechać rowerem górskim (można go wypożyczyć przy parkingu), co znacznie skraca wycieczkę (ponad 7 km w jedną stronę). Tam można przypiąć rower i udać się w wyższe partie Tatr. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu i sił (zwłaszcza w kontekście zjazdu do parkingu).

DLA KOGO:
Proponowana trasa jest łatwa, nie wymaga specjalistycznego sprzętu (choć buty do chodzenia po górach są wskazane), ani bardzo dobrej kondycji. To co trudne dla niewprawnych, to dystans.

NA LATO: tak.

NA ZIMĘ: tak, do schroniska. Wyżej jedynie jeśli jesteś zaprawionym zimowym górskim turystą, masz konieczny sprzęt i doświadczenie.

Z DZIEĆMI: tak, latem i zimą do schroniska dowieziecie dziecko w wózku lub doniesiecie w plecaku/nosidle. Nie wychodźcie z dziećmi ponad schronisko na wyższe szlaki - nie są łatwe ani bezpieczne.

Z PSEM: nie, na teren TPN nie można wejść z psem.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Wokół Babiej Góry
Wokół Babiej Góry - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.