Pękalówka - Widokowe Zacisze: Dolina Białego

Dodano 22 stycznia 2021 przez rysowanie
Pękalówka - Widokowe Zacisze: Dolina Białego
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

199511
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.1
 • Dystans: 5,3 km
 • Przewyższenie: 212,4 m
 • Suma podejść: 215,6 m
 • Suma zejść: 214,83 m
 • Data: 20 stycznia 2021
 • Lokalizacja: Zakopane
1128942
Parking
Tu zostawcie samochód. Gdyby nie było miejsc (co jest wysoce prawdopodobne), próbujcie stanąć na parkingu COS kilkaset metrów dalej.
1128943
Parking COS
Tu zawsze znajdzie się jakieś miejsce.
1128944
Jedzenie i picie
Tu ostatni moment by zaopatrzeć się w coś do picia czy jedzenia na drogę. Mnóstwo tutaj knajp i budek z fastfoodami, gorącymi napojami itd.
1128945
Kasa TPN
Tutaj kupujecie bilety wstępu do TPN (chyba, że już kupiliście online, to po prostu wchodzicie).
1128946
Wodospad
Koniec Doliny Białego to wodospad. Zimą cudownie zamarźnięty, przybiera wspaniałe lodowe formy, a kamienie wokół przypominają gigantyczne pieczarki :)
Można tutaj wpałaszować kanapki, popić herbatą i ruszyć z powrotem w dół.

Oczywiście można iść też dalej do góry, ku Ścieżce nad Reglami, jednak tam będzie już stromo i mniej "uklepanie", więc jeśli nie masz doświadczenia w górskiej turystyce zimowej, ani sprzętu typu raki, kijki, stuptuty itd - nie pakuj się tam, poczekaj na lato.
1128947
droga wzdłuż strumienia
Dolina Białego to łagodnie podchodząca pod górę droga zdłuż strumienia. Bardzo malownicza, leśna trasa.

Widoków na góry nie będzie, całą drogę kryją Cię drzewa - spacer odpowiedni na dzień bez widoczności, a także z opadami deszczu lub śniegu.

UWAGA: zwłaszcza wiosną, kiedy w dzień śnieg topnieje, a nocą zamarza, droga bywa jednym wielkim lodowym torem do bobsleja - miejcie raki i kijki i uważajcie na siebie, bo można stłuc sobie 4 litery na kwaśne jabłko.
1128948
brak schorniska!
Uwaga, na końcu doliny nie ma schroniska. Jedzenie i picie miejcie własne w plecaku.
Dolina Białego to łagodnie podchodząca pod górę droga wzdłuż strumienia Biały Potok. Bardzo malownicza, leśna trasa, schowana w dolinie i zaciszna.

Widoków na góry nie będzie, całą drogę kryją Cię drzewa - spacer odpowiedni zatem na dzień bez widoczności, a także z opadami deszczu lub śniegu.

UWAGA: zwłaszcza wczesną wiosną (marzec/kwiecień), kiedy w dzień śnieg mocno topnieje, a nocą zamarza, droga bywa jednym wielkim lodowym torem do bobslejów - miejcie raki i kijki i uważajcie na siebie, bo można stłuc sobie 4 litery na kwaśne jabłko.

DLA KOGO:
Proponowana trasa jest łatwa i krótka, nie wymaga specjalistycznego obuwia ani dobrej kondycji. Zimą weźcie kije i raki, bo lód potrafi utrzeć nosa planom.

NA LATO: tak. Można wtedy nie zawracać przy wodospadzie, tylko wybrać się dalej w górę, ku Ścieżce nad Reglami. Zimą odpuście ten wariant, chyba że jesteście doświadczeni w zimowej turystyce górskiej i macie odpowiedni sprzęt.

NA ZIMĘ: tak. Wczesną wiosną uwaga na hardcore'owy lód, zwłaszcza przy schodzeniu. Weźcie kilki i raki na wszelki wypadek.

Z DZIEĆMI: tak. Najlepiej chodzącymi o własnych siłach (zimą), latem obojętnie, bo i wózkiem i w plecaku dacie radę z małym człowiekiem. Uwaga wiosną na oblodzenie - lepiej wtedy wybrać się tu bez dzieci.

Z PSEM: nie - to obszar TPN, czyli nie można wchodzić z psami.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatrzański Park Narodowy
Tatrzański Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2'499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2'064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Na mapie...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.