Orle Gniazdo - trasa skiturowa #9

Dodano 17 grudnia 2018 przez rysowanie
Orle Gniazdo - trasa skiturowa #9
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

138169
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Ski Tour
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.8
 • Dystans: 26,4 km
 • Przewyższenie: 622,45 m
 • Suma podejść: 1 716,75 m
 • Suma zejść: 1 511,6 m
 • Lokalizacja: Szczyrk
785127
Malinowska Skała
785133
Malinowska Skała
785134
Szlak
Orle Gniazdo – skrzyżowanie szlaku św. Jakuba z niebieskim szlakiem narciarskim – Beskid Sport Arena – Beskidek (830 m n.p.m.) – os. Migdalskie (skrzyżowanie ze szlakiem czerwonym) – Beskid Węgierski (929 m n.p.m.) – Kotarz (974 m n.p.m.) – Grabowa (907 m n.p.m.) – Przełęcz Salmopolska (934 m n.p.m.) – Malinowska Skała (1152 m n.p.m.) – Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.) - zjazd do ul. Zwalisko (stacja kolei Gondolowej Szczyrk Mountain Resport) – os. Migdalskie (skrzyżowanie ze szlakiem czerwonym) - Beskidek (830 m n.p.m.) – zjazd do ul. Grzybowej (Beskid Sport Arena)

Trasę rozpoczynamy przy CKiR Orle Gniazdo.

Wybieramy skrzyżowanie drogi św. Jakuba z niebieskim szlakiem narciarskim i kierujemy się do przystanku Szczyrk Biła.

Po drodze mijamy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, potocznie zwane Sanktuarium "Na Górce" oraz Salezjański Dom Młodzieżowy.

Kierujemy się do Beskid Sport Areny skąd docieramy na Beskidek (830 m n.p.m.).

Mijamy pomnik Ofiar Hitleryzmu i niebieskim szlakiem docieramy do skrzyżowania szlaków, tuż przed Osiedlem Migdalskim.

Skręcamy w prawo wybierając czerwony szlak i przechodząc przez Beskid Węgierski (929 m n.p.m.), docieramy na Kotarz (974 m n.p.m.), na którym znajduje się tzw. "Ołtarz Europy". To ołtarz polowy wymurowany z kamieni pochodzących z różnych stron świata.

Kontynuując trasę czerwonym szlakiem przez Grabową (907 m n.p.m.) docieramy do Przełęczy Salmopolskiej (934 m n.p.m.) przez którą przebiega droga wojewódzka ze Szczyku do Wisły.

Z Przełęczy wędrujemy dalej czerwonym szlakiem docierając do Malinowskiej Skały (1152 m n.p.m.), której wierzchołek znany jest z pięciometrowego bloku piaskowca. To charakterystyczne miejsce, będąca jedną z najczęściej fotografowanych atrakcji w Beskidzie Śląskim.

Z Malinowskiej Skały ruszamy w lewo zielonym szlakiem w kierunku Małego Skrzycznego (1211 m n.p.m.).

Małe Skrzyczne opuszczamy zjazdem w kierunku ul. Zwalisko do stacji kolei Gondolowej Szczyrk Mountain Resort.

Z ul. Salmopolskiej skręcamy w ul. Widokową i niebieskim szlakiem docieramy do Osiedla Migdalskiego. Na skrzyżowaniu szlaków nadal trzymamy się szlaku niebieskiego i docieramy na Beskidek (830 m n.p.m.).

Z Beskid Sport Areny zjeżdżamy do ul. Grzybowej.
Trasę poleca
MARROB Studio

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski - dla wymagających
Beskid Śląski - dla wymagających - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę...

Mapa Wisła
Wisła - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia okolice ciekawej miejscowości turystycznej, położonej w Beskidzie Śląskim. Zasięg mapy wyznaczają: Ustroń na północy, Wielka Czantoria na zachodzie, Istebna na południu i Barania Góra na wschodzie. Okolice Wisły słyną z licznych...

Mapa Beskid Żywiecki
Beskid Żywiecki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Żywieckiego, z Babiogórskim Parkiem Narodowym i najwyższym szczytem - Babią Górą (1725 m n.p.m.). Na mapie znajduje się część Beskidu Śląskiego - sięgając na zachodzie po miejscowości Istebna i Jaworzynka, czyli miejsce styku granic...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.