Okolice Mrągowa - Szlak Pięciu Jezior

Dodano 15 lipca 2013 przez plik GPX
Okolice Mrągowa - Szlak Pięciu Jezior
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

25384
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

137043
345
137044
27758
137045
176
Pieszy „Szlak pięciu jezior” należy do jednego z najatrakcyjniejszych na Pojezierzu Mrągowskim. Został on wyznaczony w ten sposób, że do miejsca początku trasy można dotrzeć korzystając z komunikacji miejskiej lub pieszo. Dojście do szlaku jest bardzo dogodne. W kierunku Polskiej Wsi można podejść ścieżką pieszo-rowerową, z Marcinkowa do Mrągowa jest chodnik.

Długość szlaku wynosi 6,5 km. Można jednak wyruszyć z Mrągowa i przejść pętlę o łącznej długości 13 km.

Szlak przebiega wzdłuż małych, otoczonych lasami jezior położonych na zachód od Mrągowa: Staw Rybny w okolicy Polskiej Wsi, j. Piecuch, jez. Średnie, jez. Głębokie, j. Kociołek. W Marcinkowie mijamy j. Dzwonek, zaś po drodze w kierunku Polskiej Wsi długie rynnowe jezioro Juno. Bliskość wody zachęca latem do odpoczynku i kąpieli.

Teren jest bardzo urozmaicony. W okolicach Polskiej Wsi wędrujemy zalesionymi pagórkami. Atrakcją tego odcinka jest stromy i głęboki wąwóz, w którym płynie tzw. Czerwona Rzeczka łączący jez. Piecuch ze Stawem Rybnym.

Obecny czerwony „Szlak pięciu jezior” był już przed II wojną światową atrakcyjną trasą wędrówkową. W folderze "Sensburg der Luftkurort im Kranze der masurischen seen und Walder/Sensburg. Uzdrowisko otoczone mazurskimi jeziorami i lasami" wydanym przez ówczesną Informację Turystyczną stanowi on jedną z propozycji dla turysty aktywnego.
Trasę poleca
Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Mazury - Szlak Krutyni
Mazury - Szlak Krutyni - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Mazury Szlak Krutyni" obejmuje środkową część Pojezierza Mazurskiego, w tym część Pojezierza Mrągowskiego, Jezioro Śniardwy, rzekę Krutynię. Jej granicami na wschodzie jest miasto Orzysz, na zachodzie Sorkwity, na południu Świętajno, zaś od...

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie
Wielkie Jeziora Mazurskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Mazur obejmuje obszar zamknięty przez Węgorzewo na północy, Ruciane-Nida na południu, Orzysz na wschodzie i Mikołajki na zachodzie. Na mapie znajdują się szlaki piesze, rowerowe, kajakowe i żeglarskie, batymetria jezior oraz atrakcje...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
17 sierpnia 2015 kys30 napisał:
:-)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0