Niebieski szlak rowerowy "Duża pętla mrągowska"

Dodano 15 lipca 2013 przez plik GPX
Niebieski szlak rowerowy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

25389
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.8
 • Dystans: 27,0 km
 • Przewyższenie: 46,73 m
 • Suma podejść: 142,57 m
 • Suma zejść: 136,26 m
 • Data: 15 lipca 2013
 • Lokalizacja: Polska, warmińsko-mazurskie, Mrągowo
137053
21262
137054
15945
137055
323
Szlak rozpoczyna się na terenie Ekomariny nad j. Czos. Ekomarina przy plaży miejskiej to propozycja dla żeglarzy i osób lubiących sporty wodne, ale nie tylko. Dostępne są boiska do koszykówki, siatkówki, stoły do tenisa stołowego, trasy wspinaczkowe, linowe z utrudnieniami oraz pomostami, skałki wspinaczkowe oraz taras wypoczynkowy.

Szlak prowadzi najdłuższą promenadą Mazur nad j. Czos w kierunku południowym. Po drodze mijamy historyczny Ratusz w centrum miasta oraz widoczny po drugiej stronie jeziora Festiwalowy Amfiteatr.

W południowej części jeziora szlak prowadzi nad rzeką Dajną, która jest szlakiem kajakowym do Świętej Lipki.

Warto zboczyć ze szlaku i wjechać na najwyższe wzniesienie okolicy (180 m. n.p.m). Położony jest tutaj całoroczny Ośrodek Sportowy „Góra Czterech Wiatrów”. Miejsce to jest szczególnie oblegane zimą przez narciarzy, ale także latem warto tu zajechać. O tej porze roku można wypożyczyć quad lub też odpocząć na plaży z pomostem, popływać kajakiem. Restauracja zachęca nie tylko bogatym menu, ale także wspaniałym widokiem na okoliczne wzgórza morenowe.

W tym miejscu można skrócić wycieczkę i dopłynąć do miasta promem „Zaczarowana Jesiona”.

Jadąc dalej na wschód od Mrągowa szlak prowadzi przez dziewicze tereny rzadko zamieszkałe przez ludzi. Pagórkowaty teren jest szczególnie malowniczy, gdyż nieduże kępy lasów kontrastują z podmokłymi łąkami.

Dalej na szlaku jedziemy przez małe mazurskie miejscowości, które są położone nad przepięknymi jeziorami. Przed Wierzbowem na wzniesieniu rozciąga się jeden z najwspanialszych widoków na Mazurach, na j. Wierzbowskie.

W miejscowości Żabieniec przejeżdżamy wśród wybiegów dla koni oraz Ośrodka jeździeckiego. Jadąc przez Jakubowo i Probark mijamy parę drewnianych mazurskich chat. Po drodze rozciąga się wspaniały widok na j. Probarskie.

Szlak prowadzi dalej w kierunku wsi Czerwonki. Jedziemy wschodnim brzegiem j. Juksty, nad którym mijamy liczne domki letniskowe i tereny rekreacyjne.

Po dotarciu na szczyt jednego ze wzgórz rozpościera się piękny widok na j. Juksty.

Wjeżdżając do Mrągowa docieramy do Festiwalowego Amfiteatru, położonego nad j. Czos. To tutaj odbywają się największe mrągowskie imprezy: Mazurska Noc Kabaretowa, Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej oraz wiele innych.
Trasę poleca
Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o...

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD
Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Przedstawia południową część krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zasięg mapy ograniczony jest miesjcowościami Mrągowo na północy, Orzysz na wschodzie, Karwica i Świętajno na południu oraz Piasutno i Borowe na zachodzie. Mapa posiada informacje...

Mapa Mazury - Szlak Krutyni
Mazury - Szlak Krutyni - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Mazury Szlak Krutyni" obejmuje środkową część Pojezierza Mazurskiego, w tym część Pojezierza Mrągowskiego, Jezioro Śniardwy, rzekę Krutynię. Jej granicami na wschodzie jest miasto Orzysz, na zachodzie Sorkwity, na południu Świętajno, zaś od...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
and3rew
1 sierpnia 2021 and3rew napisał:
Dużo piasku i polnych dróg, asfalt około 5%. Polecam dla rowerów górskich bez dzieci. Warto wspominać się nawigacją, bo trasa jest słabo oznakowana.
kys30
17 sierpnia 2015 kys30 napisał:
ciekawa trasa
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.