Na ścieżkach bez granic – w dolinie raków .

Dodano 30 kwietnia 2012 przez Garmin
Na ścieżkach bez granic – w dolinie raków .
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8663
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.8
 • Dystans: 66,8 km
 • Czas trwania: 4 h 10 min
 • Średnia prędkość: 15,98 km/h
 • Przewyższenie: 445,89 m
 • Suma podejść: 1 051,01 m
 • Suma zejść: 1 028,6 m
 • Data: 30 kwietnia 2012
 • Lokalizacja: Stronie Śląskie
62308
LAP001
LAP001
62309
w kierunku Raci Udoli
62310
Poczatek szytrowego podjazdu
62311
W dolinie raków
62312
Sanatorium Wojciech
62313
nowy asfalt Raci Udoli
62314
Przejście graniczne Lutynia- Travna
62315
droga przez las
62316
Javornik Zamek73
62317
widok w kierunku Zalesi
62318
Zdrój
62319
Droga w kierunku Góry Borówkowej
Już zapomnieliśmy jak to jest gdy narody dzielą granice. Nie zastanawiam się nad tym gdy przekraczam to co pozostało z dawnych przejść granicznych.
Dziś ruszyłem w kierunku Jawornika. Za przejściem granicznym Lutynia Travna zjeżdżam z asfaltowej drogi i wybieram szutrową ścieżkę rowerową w kierunku miejscowości Raci Udoli – doliny raków.
W tym roku nie jeździłem jeszcze po szutrach , trasa jest ciężka , niektóre podjazdy wręcz niemożliwe do pokonania w „siodle” Ale po pokonaniu najtrudniejszych odcinków aż do Raci Udoli trasa biegnie w dół .
Turystyczne zaplecze dla turystów w Dolinie Raka tworzy drewniany zadaszony pasaż z kamiennym kominkiem, miejscem na ognisko oraz cztery stoły z ławami. Obok drewnianego zadaszenia znajduje się kącik zabaw dla dzieci z huśtawkami i drewnianymi zwierzątkami. Wyróżniającą się częścią jest również kamienny wodny element. Zaplecze dopełnia starannie przygotowany parking samochodowy. Z wyjątkiem wodnego elementu cały obiekt jest bezbarierowy i może służyć nie tylko miejscowym mieszkańcom i turystom, ale również jako miejsce nauki na świeżym powietrzu dla dzieci szkolnych.
Nowo wybudowane zaplecze turystyczne jest częścią niebieskiej trasy rowerowej, która łączy się z zielonymi i czerwonymi pieszymi szlakami turystycznymi. Dolina Raka może być punktem wyjściowym do zwiedzania rezerwatu przyrody o tej samej nazwie, dalej do ruin zamku Rychleby i Pustego Zamku (Pustý zámek) albo do Diabelskiej Ambony (Čertova kazatelna), kaplicy św. Antoniego i innych ciekawych miejsc.
Opuszczam to piękne miejsce i ruszam w drogę powrotną przez Złoty Stok.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Bardzkie
Góry Bardzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Gór Bardzkich z miastami: Bardo, Kłodzko, Ząbkowice Śląskie oraz Srebrna Góra. Dzięki dokładnej skali 1:25 000 wszystkie szlaki piesze i rowerowe mają podane długości oraz czas przejścia szlaków pieszych. Na mapie znajdują się...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Czarna Góra
Czarna Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0