Na biegówkach do Mirowa

Dodano 22 stycznia 2017 przez plik GPX
Na biegówkach do Mirowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

91530
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 17,4 km
 • Czas trwania: 5 h 1 min
 • Średnia prędkość: 3,47 km/h
 • Przewyższenie: 84 m
 • Suma podejść: 977 m
 • Suma zejść: 1 043 m
 • Data: 22 stycznia 2017
 • Lokalizacja: żarki
548344
ślad
tyle zostawało za mną
548345
skały
obok najwyższego po drodze wzniesienia były takie sobie skały...
548346
miejsce odpoczynku
548347
Mirowski Gościniec
548348
ruiny zamku w budowie :))
Ruiny mirowskiego zamku są w trakcie zabezpieczania do stanu trwałej ruiny.
548350
Łutowiec
Skały, na których kiedyś była strażnica, podobno są jakieś ślady, ale zapewne przysypane śniegiem.
Korzystając z (wciąż) leżącego śniegu, postanowiłem zrealizować pewien pomysł - wycieczkę na nartach do Mirowa i Bobolic. Trasę z Żarek wielokrotnie przemierzałem na rowerze, chciałem zobaczyć, jak wygląda zimą, w śniegu.
Start z Przewodziszowic, spod wypożyczalni nart. Początkowo standardowo, do węzła szlaków i dalej prosto. Dość szybko jednak opuściłem ślady i skręciłem na południe, tak by dostać się do Mirowskiego Gościńca, który miał mnie doprowadzić komfortowo do Mirowa. Niestety, po kilkuset metrach przyszło torować po zmrożonym śniegu pod górę, a potem "zjeżdżać" w stronę szosy. Po jej przekroczeniu znów torowanie, znów pod górę, ale nieco się poprawiła pogoda i zaczęły się widoki :). Minąłem jedno ze wzniesień na mojej trasie i po śladach traktora czy quada zjechałem na Gościniec, wprost na wiatę, w której co nieco odpocząłem. Od tej pory w zasadzie cały czas droga wiedzie w dół. Co prawda nie była tak komfortowa, jak myślałem, bo nie było typowych śladów dla nart, ale dało się bez większych trudności zjeżdżać przez 2-3 km. Ładny teren, najpierw lekko zadrzewiony, potem już leśny. Po dojechaniu do Mirowa okazało się, że torowanie zajęło zbyt dużo czasu i do Bobolic nie dotrę. Podszedłem tylko bliżej zamku, by zrobić zdjęcie i zdecydowałem wracać przez Łutowiec (Lutowiec), wykorzystując leśne dróżki, tak by końcowa część pokrywała się ze Szlakiem Warowni Jurajskich. Pomysł był przedni, tylko że znów przyszło torować. Początek do Łutowca był OK, ktoś przejechał jakimś pojazdem, natomiast potem było już tylko trudniej. Poprawiło się znacznie po przekroczeniu szosy, były ślady nie tylko opon, ale też nart. A poza tym znów w dół, więc nawet jeśli nie dało się zjeżdżać, to przynajmniej było lżej. I tak za śladami powróciłem do punktu wyjścia.
Wycieczka bardzo przyjemna, odliczając kiepskie warunki (powierzchniowa warstwa śniegu mocno zmrożona i zlodowaciała, lód w śladach). Zupełnie inaczej wygląda ten teren zimą. Może nawet ładniej?

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0