category-icon

MotoTraska. Wkoło Bolimowskiego Parku Krajobrazowego czII

224 km
5 h 6 min
276 m
Pruszków, Wiskitki, Miedniewice, Bolimów, Nieborów, Arkadia, Skierniewice, Kamion, Suliszew, Doleck,

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-06-18
Pruszków, Wiskitki, Miedniewice, Bolimów, Nieborów, Arkadia, Skierniewice, Kamion, Suliszew, Doleck,
category-icon
224 km
276 m
280 m
Łatwy
5 h 6 min
5.1/6
Zamiast siedzieć i gnić przed telewizorem, ruszyłem motocykl i wybrałem się na objazd Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Kiedyś już robiłem podobną mototraskę, ale tym razem chciałem sprawdzić, co się zmieniło i pojechać w nowe miejsca. Na marginesie wolałem nie przeszkadzać żonie w robieniu obiadku.
Niezmiennie objazdówki "wkoło komina" są dla mnie niemałą frajdą. Mazowsze wbrew pozorom potrafi dostarczyć niesamowitych wrażeń jeżeli chce się tylko poszukać.
Wróciłem dosłownie parę dni temu z gór. Piękne widoki i sporo poniemieckich (najczęściej) ruin. I to rześkie, ostre górskie powietrze. Nad morzem znowu czuć sól i tz morską bryzę. Specyficzny zapach morza.
Na Mazurach w powietrzu czuć wilgoć i leśny, grzybiczny zapach. Na Mazowszu nie ma jednego wyróżniającego się motywu zapachowego. Jedziesz (obowiązkowo rowerem lub motocyklem) i w jednym momencie czujesz zapach mokrego zboża a za chwilę woń obornika. O pachnących sianokosami łąkach nie wspomnę. Cudowna feria zapachów a jak i poszukać to i widoków. O ruinkach nie wspomnę, bo coraz ich mniej wkoło Warszawy. Stare pałace i ruinki znajdują "nawiedzonych" inwestorów i przestają straszyć ku zadowoleniu chyba wszystkich.
Na Mazowszu mamy sporo muzeów i pomników. Jest jednym słowem co robić w ciepłe letnie, weekendy.
Polecam mototraskę na leniwe niedzielne przedpołudnie.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Kampinoski Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kampinoski Park Narodowy

Mapa Kampinoskiego Parku Narodowego obejmuje cały obszar Parku (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Zasięg mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Zasięg mapy wyznaczają: Nowy Dwór Mazowiecki na północy, Sochaczew na zachodzie, Pruszków na południu i Warszawa oraz Legionowo na wschodzie. Wydanie: 2024

Południowe okolice Warszawy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Południowe okolice Warszawy

Mapa południowych okolic Warszawy w skali 1:50 000, na mapie przedstawiono obszar od śródmieścia Warszawy na północy, po Grójec na południu. Na zachodzie zasięg mapy wyznaczają Ożarów Mazowiecki i Pruszków, na wschodzie - Garwolin. Na mapie znajdziemy szlaki piesze i rowerowe oraz rezerwaty w okolicach Piaseczna, Pruszkowa, Józefowa, Konstancina-Jeziornej, Otwocka, Karczewa, Mińska Mazowieckiego, Góry Kalwarii.

Zawarto tu w całości Chojnowski Park Krajobrazowy i Mazowiecki Park Krajobrazowy. Rok wydania 2024

 

 

 

Województwo Łódzkie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Łódzkie

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości warte odwiedzenia.