MotoTraska. Powroty. Od Irka z Myszkowa

Dodano 15 lipca 2022 przez aplikację Android
MotoTraska. Powroty. Od Irka z Myszkowa
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

261703
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1472560
Myszków
Wyruszam w drogę powrotną do domu. Pobyt był bardzo udany. Dziękuje.
1472561
Leśniów
Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.
Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin położone jest na przedmieściu Żarek, w parku obok źródła Leśniówki (to źródło, które cudownie wytrysnęło za przyczyną Patronki Sanktuarium, Matki Bożej Leśniowskiej). Jest ono sercem zespołu klasztornego Paulinów, w którego skład wchodzi kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, klasztor, dzwonnica, dom pielgrzyma oraz kaplica Matki Bożej Anielskiej.cdn
1472562
Leśniów
cd
Kościół pw. Nawiedzenia NMP pochodzi z początku XVII w. i został zbudowany na miejscu poprzedniej, drewnianej świątyni. Kościół jest jednonawowy, oszkarpowany, murowany, kryty blachą. Był wielokrotnie przebudowywany: w roku 1762 dobudowano kruchtę, w 1791 przedłużono nawę, w 1798 wybudowano wieżyczkę na sygnaturkę.
1472563
Leśniów
cd
Kaplica Matki Bożej Anielskiej, znajdująca się nad cudownym źródełkiem, zbudowana jest na planie elipsy. Wieńczy ją niewielka wieżyczka na sygnaturkę. Wewnątrz znajduje się ołtarz przedstawiający Matkę Bożą Leśniowską, adorowaną przez anioły, które nakładają Jej oraz Dzieciątku korony. Obok kaplicy stoi jedna z 15 kapliczek różańcowych, zbudowanych w latach 1984-86.
https://lesniow.pl/7,Informacje
1472564
Żarki
Za kościołem parafialnym w Żarkach, w sąsiedztwie targowiska znajduje się ciekawy zespół zabytkowych stodół - niecodzienna atrakcja turystyczna. Stodoły powstały na przełomie XIX i XX wieku, w skupisku, z dala od zabudowań mieszkalnych. Stara, historyczna zabudowa Żarek, miasta wiekowego i zacnego, była tak ciasna, iż nie pozwalała gospodarzom na budowanie stodół przy domach. Do dziś w centrum miasta zachował się labirynt wąskich, krętych uliczek.
Pierwotnie stodoły były drewniane i kryte słomą. Niestety pożar z 1938 roku strawił budynki pełne zbiorów. Stodoły szybko odbudowano, tym razem z kamienia i cegły, a dachy pokryto dachówką.
https://www.polskieszlaki.pl/stodoly-w-zarkach.htm
1472566
Przyrów
Parafia św. Doroty w Przyrowie
Obecny kościół, wybudowano w latach 1908-11 staraniem ks. Edwarda Bendkowskiego, a aktu uroczystego poświęcenia (konsekracji) dokonał 29.10.1911 r. biskup Stanisław Zdzitowiecki. W ostatnich latach podjęto trud odświeżenia Świątyni.
https://www.parafiaprzyrow.pl/historia.html
1472567
Przyrów
Parafia św. Doroty
"Wiesiek Kopicki
Lokalny przewodnik · 824 opinie
Interesujący architektonicznie obiekt z początku ubiegłego wieku (widać datę 1911). Trudno jednoznacznie określić styl budowli, gdyż jest ona eklektyczna. W środku nie razi w oczy przepych; kościół jest raczej urządzony ze smakiem. Na uwagę zasługuje czystość i porządek wokół obiektu. Warto odwiedzić! "
1472568
Św. Anna
Stacja benzynowa inna niż wszystkie. Obsługa bardzo miła. Pomalowana jest na brązowo.
1472570
Św. Anna
Co ciekawe tankuje pan z obsługi. Nie ma więc powodu brudzić rąk.
Są ino dwa dystrybutory. Diesel i benzin
1472571
Św. Anna
Znajduje się praktycznie na rondzie. Ktoś to nieźle wymyślił.
1472572
Garnek
Nazwa miejscowości wymiata
Piękna kapliczka na rozstaju
1472573
Stacja benzynowa
Ratuje tyłek jak skończy ci się benzyna w motocyklu
1472575
Pruszków. Tworki
Wieś duchowna Tworków położona była w drugiej połowie XVI wieku w powiecie błońskim ziemi warszawskiej województwa mazowieckiego[
Szpital Tworkowski – powstał w 1891 r. Teren pod jego budowę zakupiła w 1882 r. Rada Dobroczynności i Użyteczności Publicznej od ziemianina Franciszka Kryńskiego. Pierwsze budynki zostały wzniesione w latach 1888–1891. 21 listopada 1891 r. miało miejsce uroczyste otwarcie szpitala: „Warszawska Lecznica dla Obłąkanych”. W 1924 r. nieopodal szpitala powstał cmentarz.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tworki_(Pruszk%C3%B3w)
1473747
Korek
Tragedia
1473748
Korek
1473749
Koniec korka na chwilę
1473750
Koreek
1473751
Maszyna się wzieła i .....
nie działa :(
1473752
W trasie na S8
Tutaj z górki pojechałem na hulajnogę.
1473753
W trasie na S8
Pobujałem i odpalił na przerywanego.
1473754
W trasie na S8
Miałem skakać przez płot po benzynę
1473755
W trasie na S8
Na pierdziawkę dojechalem
1477854
Stary Młyn Muzeum Dawnych Rzemiosł
Cudowne miejsce. Polecam.
"Przed kilkoma dniami, dokładnie 2 sierpnia, otwarte zostało, jedyne na Jurze i w ogóle w tej części kraju, multimedialne Muzeum Dawnych Rzemiosł zlokalizowane w budynku stuletniego młyna elektrycznego, który przeszedł gruntowna metamorfozę....."

Zdjęcia kol. Irka i opis tutaj
https://forum.karawanier.pl/viewtopic.php?t=2316
1479022
Od Irka
Tworki
Szpital Tworkowski – powstał w 1891 r. Teren pod jego budowę zakupiła w 1882 r. Rada Dobroczynności i Użyteczności Publicznej od ziemianina Franciszka Kryńskiego. Pierwsze budynki zostały wzniesione w latach 1888–1891. 21 listopada 1891 r. miało miejsce uroczyste otwarcie szpitala: „Warszawska Lecznica dla Obłąkanych”. W 1924 r. nieopodal szpitala powstał cmentarz.
1479023
Od Irka
Tworki, obecnie dzielnica Pruszkowa, do drugiej połowy XIX w. były folwarkiem należącym do Franciszka Kryńskiego. Jego część w 1882 r. wykupił Komitet Budowy Szpitala Psychiatrycznego i w latach 1888-1891 zbudował tutaj pierwszy zespół budynków szpitalnych. Przed wejściem na teren szpitala w 1897 r. wystawiona została piaskowcowa kapliczka z figurą Matki Boskiej. Kapliczka otoczona została kutym, metalowym płotem z dwoma latarniami w narożnikach. Po zbudowaniu kolejki EKD jej tory rozdzieliły szpital oraz stojącą naprzeciwko figurę. Kapliczka stoi u zbiegu ulic Partyzantów i Mariańskiej.
Powrót z Myszkowa to jedno pasmo moich porażek. Źle zaplanowałem trasę. Mimo dobrych wskazówek lokalesów. Potem motocyklista jechał prosto i pokazywał, że ja też mam jechać, to ja pojechałem w lewo. Wpierdzieliłem się w taki kilkukilometrowy korek, że tragedia. Ręce bolały od omijania puszek. Potem goniłem pod wiatr i "kucyk" wciągnął resztki paliwa. Pchałem kilometr, potem sturlałem się z górki. Pobujałem motocyklem. Udało się odpalić i na oparach podjechać do dystrybutora.
Jedna moja wielka porażka.
Dobrze, że pobyt się udał i nagadałem się za wszystkie czasy.
Dzięki Elu i Irku.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków...

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Jhonathan
15 grudnia 2022 Jhonathan napisał:
Fajna trasa.
MagdalenaMsgaj
17 listopada 2022 MagdalenaMsgaj napisał:
EXTRA
OldTraveler
24 lipca 2022 OldTraveler napisał:
Ale wrażeń co niemiara.
Snosusrufus
24 lipca 2022 Snosusrufus napisał:
Krótka, przyjemna trasa ;)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.