category-icon

MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING 2018 W BARLINKU EUROPEJSKIEJ STOLICY NORDIC WALKING

5 km
67 m
Barlinek

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-09-15
Barlinek
category-icon
5 km
67 m
57 m
Średni
2.7/6
CHARAKTERYSTYKA TRASY

Trasa wyścigowa ma długość 5 km i tworzy zamkniętą pętlę. Następne dystans 10 km powstaje jako jej wielokrotność. Trasę można określić jako średnio-trudną ponieważ występuje dość znaczna różnorodność ukształtowaniu terenu i zmienność podłoża od twardej nawierzchni przez szutr, leśną drogę, odcinki z wystającymi korzeniami po miękkie podłoże , które po deszczu może być lekko błotniste. Na trasie występują dwa dość długie podejścia i jedno strome zejście.
Podłoże trasy jest w 90 % miękkie (leśne drogi i ścieżki, zbita ziemia), a w 10% twarde (asfalt i kostka brukowa). Na trasie przewidziano punkt z wodą (bufet). Na mapie przedstawiającej całą trasę można zapoznać się z umiejscowieniem bufetu.
Start i Meta trasy znajduje się na Stadionie Miejskim. Na stadionie będzie mieściło się również biuro zawodów, punkt rejestracji, wydawanie oraz przyjmowanie chipów, zaplecze wspierające zawody.
Kierunek przebiegu trasy wyznaczony jest za pomocą kolorowej taśmy (zwłaszcza w miejscach szczególnie wymagających uwagi). Na trasie umiejscowiono na drzewach w postaci tabliczek informację o przebytej odległości na : 1, 2 ,3, 4 i 5 kilometrze .

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Ziemia Lubuska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.