Mazurskim błękitem

Dodano 7 sierpnia 2013 przez rysowanie
Mazurskim błękitem
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

27080
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 20,8 km
 • Przewyższenie: 45 m
 • Suma podejść: 99,32 m
 • Suma zejść: 96,03 m
 • Data: 21 maja 2013
 • Lokalizacja: Polska, warmińsko-mazurskie, Kosewo
143836
DSCF1026
DSCF1026
143837
DSCF1019
DSCF1019
143838
DSCF1043
DSCF1043
143839
DSCF1123
DSCF1123
143840
DSCF1426
DSCF1426
143841
DSCF1441
DSCF1441
Witam, mam 24 lata i mieszkam razem z mężem na Śląsku; mimo że w naszej okolicy można znaleźć kilka dość ładnych tras rowerowych , chciałam podzielić się z Wami tą która już parę lat temu zwiodła moje serce. Kilka lat temu na wakacje na Mazurach zabraliśmy rowery; byliśmy wtedy amatorami jeśli chodzi o jazdę na długich odległościach. Dodatkowo nie znaliśmy terenów ; ale mimo wszystko spróbowaliśmy i nie żałujemy. Od tamtego czasu przynajmniej dwa razy w roku wybieramy się w tamte okolice , po to aby pośród drzew przemierzać kolejne ścieżki na naszych dwukołowcach .

Ścieżek rowerowych w tamtych rejonach jest od liku; można godzinami jeździć , podziwiając przepiękne krajobrazy i spotykając się na wyciągnięcie ręki z dziką naturą.

Nasza ulubiona to okolice Kosewa; z tej małej uroczej mieściny można dojechać w wiele miejsc. Zazwyczaj staramy się odnajdywać coraz to nowsze zakątki, ale nigdy nie możemy pominąć tych tras prowadzących do Mrągowa i Mikołajek.

Najpierw chciałabym opisać trasę krótszą z Kosewa do Mrągowa (od 9 do 15 kilometrów , w zależności czy trzymamy się drogi głównej, czy jedziemy polami dookoła) .
Biegnie przez miejscowości:
Mrągowo - Popowo Salęckie - Wyszembork - Zalec - Użranki - Śniadowo – Kosewo

Wyruszając z Kosewa , pedałujemy przez polne ścieżki, podziwiając niezwykle urokliwe jeziora, wśród kwitnących pól . Mijamy stare wiadukty kolejowe i zabytkowe chaty. Będąc w Użrankach można zwiedzić neogotycki kościół. Dalsze miejscowości to kolejna porcja natury i widoków. Mijamy jeziora takie jak jezioro Juksty czy Salęt. Przy ładnej pogodzie nogi same płyną , trasa nie jest zbyt trudna. Będąc już w Mrągowie nie można nie wejść do miasteczka Westernowego Mrongoville.
Wstęp jest darmowy, a atrakcji co nie miara. Dalej dojeżdżamy do centrum, tam zwiedzać można całe miasto; parki pełne fontann , pomników, zabytkowych budynków , no i oczywiście wspaniała plaża z pomostem i błękitne jezioro.
Można odpocząć dłuższą chwilę, nacieszyć oczy i żołądek w pobliskich restauracjach. Dla kogoś kto nie ma zbyt dużego doświadczenia trasa nie powinna sprawiać kłopotów, a zadowolenie z tego co można zobaczyć jest naprawdę ogromne.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD
Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Przedstawia południową część krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zasięg mapy ograniczony jest miesjcowościami Mrągowo na północy, Orzysz na wschodzie, Karwica i Świętajno na południu oraz Piasutno i Borowe na zachodzie. Mapa posiada informacje...

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie
Wielkie Jeziora Mazurskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Mazur obejmuje obszar zamknięty przez Węgorzewo na północy, Ruciane-Nida na południu, Orzysz na wschodzie i Mikołajki na zachodzie. Na mapie znajdują się szlaki piesze, rowerowe, kajakowe i żeglarskie, batymetria jezior oraz atrakcje...

Mapa Mazury - Szlak Krutyni
Mazury - Szlak Krutyni - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Mazury Szlak Krutyni" obejmuje środkową część Pojezierza Mazurskiego, w tym część Pojezierza Mrągowskiego, Jezioro Śniardwy, rzekę Krutynię. Jej granicami na wschodzie jest miasto Orzysz, na zachodzie Sorkwity, na południu Świętajno, zaś od...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0