Małopolska Wieś dla Dzieci

Dodano 12 listopada 2013 przez plik GPX
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

32120
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

182572
Harklowa - Villa „Akiko”
Harklowa - Villa „Akiko”
182573
Kluszkowce - Willa „Adamcykówka”
Kluszkowce - Willa „Adamcykówka”
182574
Orawka - „U Kazika”
Orawka - „U Kazika”
182575
Prądnik Korzkiewski - „We młynie”
Prądnik Korzkiewski - „We młynie”
182576
Wielka Wieś - „Skotnica”
Wielka Wieś - „Skotnica”
182577
Jurczyce - „Szczęśliwa Trzynastka”
Jurczyce - „Szczęśliwa Trzynastka”
182578
Iwkowa - bacówka „Biały Jeleń”
Iwkowa - bacówka „Biały Jeleń”
182579
Owieczka - „Owieczka”
Owieczka - „Owieczka”
182580
Świdnik - „U Haliny”
Świdnik - „U Haliny”
182581
Przyszowa - „Jodełka”
Przyszowa - „Jodełka”
182582
Zakliczyn - „Domek pod różami”
Zakliczyn - „Domek pod różami”
182583
Żegocina - „Łopusze”
Żegocina - „Łopusze”
182584
Łużna - „Chata na Podlesiu”
Łużna - „Chata na Podlesiu”
182585
Rytro - „Orle gniazdo”
Rytro - „Orle gniazdo”
182586
Barcice Dolne - „Eko-łatka”
Barcice Dolne - „Eko-łatka”
182587
Tylicz - „U Grzegorza”
Tylicz - „U Grzegorza”
182588
Szlaki_Małopolski
Szlaki Małopolski to serwis poświęcony turystyce kulturowej, prowadzony przez Małopolski Instytut Kultury. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie.
(www.szlakimalopolski.pl)
195024
XIVMDDK_Wygiełzów_fot.A.Jamrozik_arch.MIK
Projekt Małopolska Wieś dla Dzieci jest inicjatywą Sądeckiej Organizacji Turystycznej przygotowaną we współpracy z Województwem Małopolskim. Szlak ten tworzy 16 gospodarstw agroturystycznych proponujących atrakcyjną ofertę aktywnego oraz bezpiecznego spędzenia czasu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Właściciele wszystkich obiektów agroturystycznych, które znalazły się na szlaku Małopolska Wieś dla Dzieci, przygotowali specjalne atrakcje umożliwiające przyjęcie dzieci w każdym wieku. Każdy obiekt posiada bezpieczny ogrodzony teren z placem zabaw, a część gospodarstw ma także dodatkowe atrakcje, takie jak park liniowy czy basen. Właściciele gospodarstw hodują zwierzęta gospodarskie i domowe oraz prowadzą regionalną kuchnię z wykorzystaniem produktów z ekologicznych upraw.

Z oferty gospodarstw agroturystycznych mali goście wraz z rodzicami mogą korzystać przez cały rok i spędzać tam zarówno weekendy, jak i całe wakacje. Dzieci poprzez zabawę poznają m.in. tradycje i obyczaje wiejskie, małopolską przyrodę, a także legendy i opowieści związane z regionem. Właściciele gospodarstw proponują różnorodne warsztaty edukacyjno-artystyczne, konkursy oraz wycieczki. Wszystkie zajęcia dla dzieci mają charakter zorganizowany i prowadzone są przez osoby posiadające wykształcenie i doświadczenie pedagogiczne.

Gospodarstwa agroturystyczne, które znalazły się na szlaku, zostały starannie wyselekcjonowane spośród kilkuset obiektów wiejskich znajdujących się na terenie Małopolski. Wszystkie obiekty posiadają także aktualną kategoryzację (kategorie: standard, jedno, dwa lub trzy słoneczka), przeprowadzoną według wymogów określonych przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”.

(Cytat za: Sądecka Organizacja Turystyczna)

Lista gospodarstw znajdujących się na szlaku:
PODHALE
Harklowa, Villa „Akiko”;
Kluszkowce, Willa „Adamcykówka”;
Orawka, „U Kazika”.

OKOLICE KRAKOWA
Prądnik Korzkiewski, „We młynie”;
Wielka Wieś, „Skotnica”;
Jurczyce, „Szczęśliwa Trzynastka”.

BESKID WYSPOWY
Iwkowa, bacówka „Biały Jeleń”;
Owieczka, „Owieczka”;
Przyszowa, „Jodełka”;
Świdnik, „U Haliny”;
Zakliczyn, „Domek pod różami”;
Żegocina, „Łopusze”.

BESKID NISKI
Łużna, „Chata na Podlesiu”.

BESKID SĄDECKI
Barcice Dolne, „Eko-łatka”;
Rytro, „Orle gniazdo”;
Tylicz, „U Grzegorza”.

Katalog ofert gospodarstw agroturystycznych znajdujących się na szlaku dostępny jest w formacie PDF na stronie internetowej Sądeckiej Organizacji Turystycznej. W katalogu zamieszczone zostały opisy poszczególnych gospodarstw, z wyszczególnieniem oferty dla dzieci obejmującej m.in. takie atrakcje, jak: zajęcia w obejściu gospodarskim (karmienie kur, poznawanie warzyw, owoców, podglądanie życia pszczół), pokaz pieczenia podpłomyków, nauka haftu, malowania na szkle, pokaz dawnych narzędzi rolniczych. Oferta została dostosowana do wieku dzieci.
Trasę poleca
Szlaki_Małopolski

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Niski
Beskid Niski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Niskiego wydawnictwa Compass to mapa offline na urządzenia mobilne w skali 1:50 000 prezentująca obszar Beskidu Niskiego. Zasięg mapy obejmuje tereny od Krynicy-Zdrój i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie oraz...

Mapa Zawoja, Babia Góra
Zawoja, Babia Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia wschodnią część Beskidu Żywieckiego z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Zasięg mapy wyznaczają: Stryszawa na północy, Magurka (1'114 m n.p.m.) na zachodzie, Kiczory na południu i Zubrzyca Górna na wschodzie.  Babia Góra (1'725 m...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.