LGD3K_K

Dodano 4 października 2019 przez rysowanie
LGD3K_K
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

160206
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  3.4
  • Dystans: 31,6 km
  • Przewyższenie: 8,3 m
  • Suma podejść: 25,48 m
  • Suma zejść: 25,3 m
  • Data: 23 sierpnia 2019
  • Lokalizacja: Suchy Dąb
925159
Kościół Św. Piotra i Pawła
925160
20b
925161
17a
925162
Kościół
925418
Zamek
Pętla, która prowadzi nas w sercu Żuław Gdańskich, zwanych także Stablewskimi liczy nieco ponad 30 kilometrów, ale chcąc wszystko zobaczyć i pokręcić się w ciekawych miejscach, musimy liczyć się z łączną odległością około 35 kilometrów. Chociaż jest ona prowadzona po płaskim terenie i brak tutaj jakichkolwiek podjazdów, to jednak przez swoja długość polecana jest dla nieco bardziej wprawionych, godnych przygód turystów rowerowych.
Przygodę proponujemy rozpocząć w miejscowości Suchy Dąb, gdzie pod budynkiem Urzędu Gminy możemy zostawić swój pojazd i przesiąść się na rower.
W miejscowości tej znajduje się chyba jedyna restauracja w tej gminie, pod nazwą: Nad Motławą, działająca od kilkudziesięciu już lat. Ciekawe miejsce, ze względu na specyficzny klimat lat ubiegłych. Będąc w środku możemy zasmakować kuchni domowej, z elementami kuchni wojskowej: bigos, grochówka, danie dnia. W samej miejscowości znajduje się jeszcze kościół, boisko, siłowania na wolnym powietrzu.
proponowany kierunek wycieczki, to Grabiny Zameczek, w którym znajduje się nieźle zachowana budowla zamku krzyżackiego i przyległego do niego kościoła.
Kolejna miejscowość na trasie to Wróblewo. Tu możemy zatrzymać się na krótki przystanek. Do dyspozycji mamy wiatę, siłownię, plac zabaw. W tym czasie możemy również zobaczyć przepięknie zachowany kościółek leżący nad samą Motławą.
Jadąc dalej ścieżkami polnymi i drogami rowerowymi podziwiamy urokliwe miejsca Żuław, docierając do Miłocina i do Trutnowy. W obu tych miejscowościach znajdują się świetnie zachowane domy podcieniowe, a dodatkowo w Trutnowych podziwiać możemy zabytkowy zespół Plebani i kościoła z IX w, pw. Św. Apopstoła Piotra i Pawła, zbudowany w stylu pseudobazylikowym z dwiema nawami bocznymi i nawą główną. jako ciekawostka na ścianie kościoła umieszczono znacznik tzw. Wielkiej Wody. Jest to oznaczenie poziomu wody z powodzi, która nawiedziła te miejsca w 1829 roku. Oprócz tego podziwiać możemy starą przepiękną plebanię. Wracając do Cedrów skorzystać może z gminnej infrastruktury: placu zabaw dla dzieci, siłowni na świeżym powietrzu, ławeczkach nad stawem oraz z dobrodziejstw restauracji Cedrowy Dworek. W Cedrach podziwiać możemy także zabytkowy kościół pw. Św. Aniołów Stróżów. Niesamowitą atrakcją jest miasteczko ruchu drogowego z zamontowanymi światłami drogowymi, co jest atrakcją dla dzieci.
Wracając z cedrów w stronę Suchego Dębu mijamy kolejne Żuławskie miejscowości: Giemlice i Osice. W obu znajdują się zabytkowe kościoły, a dodatkowo w Osicach zwiedzić możemy zabytkowy dom podcieniowy z XV wieku, w Giemlicach zaś możemy zrobić sobie krótką przerwę w podróży i odpocząć w centrum spędzania czasu wolnego. Oprócz boiska, placu zabaw jest także sklep, w którym możemy nabyć towary pierwszej potrzeby przydatne w wyprawie rowerowej. Z Osic wracamy Do Suchego Dębu
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta