#OdkryjPolskę - Pomorskie

Zdjęcie pochodzi z trasy Świnoujście - Hel | Autor zdjęcia: Woda30
Szukasz atrakcji turystycznych pomorza? Województwo pomorskie ma wiele do zaoferowania. Nadmorskie miejscowości kuszą co roku turystów z Polski i zagranicy, ale nasze województwo ma do zaoferowania coś znacznie więcej niż tylko plaże i morze. Zabytkowe Stare i Główne Miasto w Gdańsku, zamek w Malborku czy Hel to tylko niektóre z wielu atrakcji, które warto odwiedzić w Pomorskiem, szczególnie rowerem. Województwo pomorskie to teren wyjątkowo różnorodny zarówno pod względem ukształtowania terenu, folkloru, historii, tradycji oraz kultury znajduje się tu zatem bardzo dużo atrakcji turystycznych: muzeów regionalnych, pałaców, dworów i zamków, latarni morskich, domów podcieniowych, elektrowni wodnych, wiatraków, budowli sakralnych, miejsc pamięci narodowej itd. Stwarza to też okazję do poprowadzenia wielu szlaków rowerowych. Serce regionu czyli Trójmiasto poleca rowerzystom rozbudowaną siecią miejskich dróg rowerowych oraz promenadę rowerową prowadzącą wzdłuż plaży z Gdańska do Gdyni. Amatorzy górskiej jazdy zapewne upodobają sobie kaszubskie wzgórza w okolicach Kartuz i Chmielna. Tutejsze trasy rowerowe prowadzą przez najpiękniejsze rejony Szwajcarii Kaszubskiej. Są też nieco łatwiejsze trasy na Kaszubach, Wdzydzki Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie to idealne miejsca na rowerowe wycieczki. Jedną z najatrakcyjniejszych i najbardziej popularnych tras w regionie jest trasa rowerowa zwana Turystycznym Szlakiem Północnych Kaszub. To jak gotowi na kręcenie rowerowych kilometrów w Pomorskim?

Pomorskie - Najciekawsze trasy

6.0
11,2
km
3h
Traseo Poleca
dodano 21.03.2017 przez JJ_Active
19.03.2017
6.0
38,5
km
4h
Traseo Poleca
dodano 31.07.2017 przez januszek_44
30.07.2017 - Władysławowo
Pomorskie - zobacz więcej tras

Noclegi w okolicy

booking.com

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.