LGD3K_C

Dodano 4 października 2019 przez rysowanie
LGD3K_C
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

160203
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 9,3 km
 • Przewyższenie: 60,65 m
 • Suma podejść: 93,48 m
 • Suma zejść: 95,3 m
 • Data: 24 lipca 2019
 • Lokalizacja:
925413
Miejsce rekreacji Bąkowo
925414
Bursztynowa Góra
925415
Kościół
Jest to trasa rowerowa, określana mianem krótkiej i łatwej. Najlepiej rozpocząć ją w miejscowości Bąkowo. Trasa liczy niecałe 10 kilometrów i polecana jest w szczególności dla rodzin z dziećmi.
Już w Bąkowie zaraz po starcie mijamy rezerwat przyrody - Bursztynowa Góra, będący rezerwatem archeologicznym obejmującym wyeksploatowane wyrobisko dawnej odkrywkowej kopalni bursztynu eksploatowanej od XVIII wieku. Do dziś zachowały się charakterystyczne doły w postaci lejów, największy z nich ma średnicę 40 metrów i głęboki jest na 15m
Z tego mijsca wybieramy małouczęszczaną asfaltowo-szutrową drogę w kierunku Straszyna, Bedąc w Straszynie warto zachaczyć o osobliwości pętli B i zwiedzić obiekty inżynierii wodnej , lub też można jadąc pięknymi leśnymi duktami kierować się w stronę Bielkowa, gdzie nastepnie możemy przedostać się do miejscowości Lublewo..
Tam mamy możliwość zobaczenia budynku kościóła NMP Królowej Korony Polskiej, będącego centralnym punktem wsi. Został on wzniesiony w drugiej połowie XIV wieku – z tego czasu pochodzą mury prezbiterium. Na zewnątrz znajduje się piękna drewniana dzwonnica.
Obok kościoła znajduje się karczma Stara Wozownia, w której możemy smacznie zjeść.
Z Lublewa do Bąkowa wracamy bezpieczną, wydzieloną z pasa drogowego ścieżką rowerową i kończymy nasz rajd w strefie wypoczynkowej Bąkowo, w której oprócz wiaty, miejsca do grilowania, stacji rowerowej, placu zabaw dla dzieci, siłowni na wolnym powietrzu i rowerowego toru przeszkód możemy wypocząc na łonie natury.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.