Lasy wokół Hejtusa

Dodano 16 lutego 2021 przez plik GPX
Lasy wokół Hejtusa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

201493
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.7
 • Dystans: 9,3 km
 • Czas trwania: 3 h 11 min
 • Średnia prędkość: 2,92 km/h
 • Przewyższenie: 26 m
 • Suma podejść: 167,94 m
 • Suma zejść: 169,13 m
 • Data: 14 lutego 2021
 • Lokalizacja: Pomieczyno
1138801
Kościół
w Pomieczynie
1138802
Droga
w śniegu
1138803
Kulig
za traktorem
1138804
turyści
na trasie
1138805
Widok
na sniezne pola
1138806
Ognisko
i kiełbaski
1138807
Hejtus
albo Hejtuz
1138808
Kulig
tym razem za koniem
W końcu się udało, czterokrotnie przekładana wyprawa w snieżne lasy doszła do skutku. Zima dalej trzyma ale warunki drogowe się poprawiły więc pojechaliśmy.
Trasa wiodła w połowie przez pola i w połowie przez lasy. Nieskazitelna biel śniegu na pustych przestrzeniach robi wrażenie, śnieg w lesie pokrywający wszystko też robi wrażenie. Szczególnie na odcinku gdzie droga była zasypana, zwolniliśmy tempo marszu, brnąc przez świeży śnieg, można było spokojnie przyjrzeć się śnieżnym krajobrazom.
Część naszej trasy była intensywnie wykorzystana przez kuligi, spotkalismy ich kilka, za traktorem i za końmi. Dotarliśmy też do miejsca gdzie paliło się ognisko i kuligowicze piekli sobie kiełbaski. My kiełbasek nie mieliśmy, więc nic z tego nie wyszło, zresztą większośc z nas jest zaprzysięgłymi wegetarianami więc nie dla nas takie atrakcje.
Wyprawa udana, widoki super, no i cały czas pięknie świeciło słońce.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Wieżyca i okolice
Wieżyca i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Kaszubach. Mapa przedstawia obszar wokół góry ograniczony miejscowościami: Skaryszów, Kościerzyna, Lipusz, Cewice aż do lotniska w Gdańsku. Na mapie zaznaczono aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.