LASY MIRACHOWSKIE

Dodano 13 lipca 2012 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

11264
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 25,0 km
 • Czas trwania: 3 h 46 min
 • Średnia prędkość: 6,62 km/h
 • Przewyższenie: 119 m
 • Suma podejść: 575 m
 • Suma zejść: 570 m
 • Data: 13 lipca 2012
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Mirachowo
76955
2012-07-08_11-38-31_616
76956
DSCF0005
Groty mirachowskie
76957
DSCF0015
Ptasia Wola, bunkier Gryfa Pomorskiego
76958
DSCF0019
Ptasia Wola, bunkier Gryfa Pomorskiego
76962
DSCF003018
76963
DSCF003827
Diabelski Kamień
76964
DSCF004580
Strysza Buda, Park Miniatur
Po zamontowaniu bagażników rowerowych na auto wystartowaliśmy z Gdańska w kierunku Żukowa i
dalej na Kartuzy. Celem był Kaszubski Park Miniatur w Strysznej Budzie. Autko zaparkowane na parkingu (czym wcześniej przyjedziemy tym lepiej, popołudniu nie ma gdzie zaparkować), rowerki zdjęte i startujemy.

Pierwsza część trasy pod górkę, śmigamy drogą asfaltową w kierunku Mirachowa.Dojeżdżamy do skrzyżowania, gdzie zobaczyć możemy dwór starościński w Mirachowie
więcej info tutaj

Po krótkiej przerwie docieramy na uzupełnienie płynów po podjeździe do Mirachowa ruszamy dalej - kierunek Leśniczówka Mirachowo. Prowadzą nas liczne drogowskazy, więc dojedziemy, ale oczywiście jedziemy pod górę :)

Z leśniczówki, tym razem w dół jedziemy do jeziora i dalej kawałek czerwony szlakiem do Grot Mirachowskich, gdzie zawieraliśmy "więzy krwi" z komarami :)

Koniec akcji krwiodawstwa jedziemy dalej, kolejny punkt wycieczki to bunkier Gryfa Pomorskiego "Ptasia Wola". Ciekawe miejsce, ciekawa historia. Warto zobaczyć.
Lekcja historii zaliczona, płyny uzupełnione, jagodzianki zjedzone. I bym zapomniał po drodze obowiązkowa przerwa na jagody i jak kto trafi na grzyby. Ja trafiłem prawdziwka :) !!!!


Dalej było urokliwie i przyjemnie. Fajną drogą dotarliśmy do Kobylasz. Tubylec wskazał dalszą drogę i popędziliśmy do Miłoszewa na spotkanie z Diabelskim Kamieniem. Słoneczko prażyło, więc po drodze obowiązkowy przystanek w sklepie na lodach.

Po dotarciu na miejsce nie obeszło się bez wspinaczki i Diabeł zaliczony.
I to teoretycznie koniec wyprawy rowerowej. Zostało nam kilka kilometrów drogi powrotnej do Parku Miniatur asfaltówką przez Nową Hutę i Mirachowo.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Wieżyca i okolice
Wieżyca i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Kaszubach. Mapa przedstawia obszar wokół góry ograniczony miejscowościami: Skaryszów, Kościerzyna, Lipusz, Cewice aż do lotniska w Gdańsku. Na mapie zaznaczono aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
19 września 2012 boulinek11 napisał:
Ciekawa i roznorodna trasa.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.