Krótka wycieczka rowerowa wśród oliwskich dolin i potoków

Dodano 11 września 2020 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

188012
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.2
 • Dystans: 23,3 km
 • Przewyższenie: 127,47 m
 • Suma podejść: 467,27 m
 • Suma zejść: 467,11 m
 • Data: 17 września 2020
 • Lokalizacja: Gdańsk Oliwa
Gdańska Oliwa znana jest nie tylko z katedry i parku miejskiego, ale także z fantastycznych miejsc przyrodniczych, które kryją się w tutejszych dolinach i na zboczach wzniesień. Dolina Radości to najbardziej znane lokalne miejsce rekreacji i sportu, ale nie jedyne. Promieniście w różnych kierunkach odchodzą inne doliny, a wraz z nimi potoki, wzdłuż których wiodą ciekawe leśne dukty, idealne wręcz na wycieczkę rowerową, bądź pieszą.

Na dobry początek jedziemy się w kierunku Leśnictwa Rynarzewo. Nazwa miejsca pochodzi od nazwy potoku oraz doliny, którą pokonamy od stóp po sam wierzchołek. Doliną Rynarzewskiego Potoku, o której mowa wdrapujemy się aż po górny taras Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Z Owczarni, z powrotem w dół zjeżdżamy krętymi i wąskimi ścieżkami do Doliny Ewy, gdzie znajduje się rezerwat przyrody w obrębie Potoku Prochowego, który wpada do Potoku Oliwskiego, a ten z kolei do Zatoki Gdańskiej. Po zjechaniu z powrotem w dół i małej regeneracji, nacieszymy oczy malowniczą Doliną Radości. Zobaczymy także zabytkowy młyn wodny oraz piękny Dwór Oliwski. Od tego miejsca rozpoczynamy długi i spokojny podjazd przez Dolinę Czystej Wody. Kulminacją będzie Droga Węglowa, która z powrotem kieruje nas do Doliny Radości, skąd rozpoczynamy wspinaczkę przez Dolinę Bobrów w kierunku Złotej Karczmy. Przed cywilizacją odbijamy jednak na jeden z najdłuższych leśnych duktów, malowniczą Szwedzką Groblę. Trasa ta wiedzie koroną lasów mijając po drodze liczne wzniesienia. Z uwagi na dość mocno pofałdowany teren, odcinek ten zwany jest Bieszczadami Północy. Późną jesienią i zimą, gdy na koronach drzew nie ma już liści rozpościerają się stąd piękne widoki.
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.