Krótka wycieczka rowerowa wśród oliwskich dolin i potoków

Dodano 11 września 2020 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

188012
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.2
 • Dystans: 23,3 km
 • Przewyższenie: 127,47 m
 • Suma podejść: 467,27 m
 • Suma zejść: 467,11 m
 • Data: 17 września 2020
 • Lokalizacja: Gdańsk Oliwa
Gdańska Oliwa znana jest nie tylko z katedry i parku miejskiego, ale także z fantastycznych miejsc przyrodniczych, które kryją się w tutejszych dolinach i na zboczach wzniesień. Dolina Radości to najbardziej znane lokalne miejsce rekreacji i sportu, ale nie jedyne. Promieniście w różnych kierunkach odchodzą inne doliny, a wraz z nimi potoki, wzdłuż których wiodą ciekawe leśne dukty, idealne wręcz na wycieczkę rowerową, bądź pieszą.

Na dobry początek jedziemy się w kierunku Leśnictwa Rynarzewo. Nazwa miejsca pochodzi od nazwy potoku oraz doliny, którą pokonamy od stóp po sam wierzchołek. Doliną Rynarzewskiego Potoku, o której mowa wdrapujemy się aż po górny taras Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Z Owczarni, z powrotem w dół zjeżdżamy krętymi i wąskimi ścieżkami do Doliny Ewy, gdzie znajduje się rezerwat przyrody w obrębie Potoku Prochowego, który wpada do Potoku Oliwskiego, a ten z kolei do Zatoki Gdańskiej. Po zjechaniu z powrotem w dół i małej regeneracji, nacieszymy oczy malowniczą Doliną Radości. Zobaczymy także zabytkowy młyn wodny oraz piękny Dwór Oliwski. Od tego miejsca rozpoczynamy długi i spokojny podjazd przez Dolinę Czystej Wody. Kulminacją będzie Droga Węglowa, która z powrotem kieruje nas do Doliny Radości, skąd rozpoczynamy wspinaczkę przez Dolinę Bobrów w kierunku Złotej Karczmy. Przed cywilizacją odbijamy jednak na jeden z najdłuższych leśnych duktów, malowniczą Szwedzką Groblę. Trasa ta wiedzie koroną lasów mijając po drodze liczne wzniesienia. Z uwagi na dość mocno pofałdowany teren, odcinek ten zwany jest Bieszczadami Północy. Późną jesienią i zimą, gdy na koronach drzew nie ma już liści rozpościerają się stąd piękne widoki.
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0