Krokowa-Dębki-Nadole-Żarnowiec-Kolkowo

Dodano 10 listopada 2020 przez plik GPX
Krokowa-Dębki-Nadole-Żarnowiec-Kolkowo
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

193334
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 58,3 km
 • Czas trwania: 5 h 32 min
 • Średnia prędkość: 10,51 km/h
 • Przewyższenie: 156,71 m
 • Suma podejść: 1 185,04 m
 • Suma zejść: 1 161,89 m
 • Data: 7 listopada 2020
 • Lokalizacja: Krokowa, Dębki, Nadole
1096211
Las
1096212
Ujście rzeki Piaśnicy
1096213
Strażnica
1096214
Wieża Dębki
1096215
Stolemy
1096216
Górny Zbiornik Wodny
1096217
Wieża Kaszubskie Oko
1096218
Pamiątkowy Kamień Marszu Śmierci
Kolejna wycieczka za nami. Przejechaliśmy od Krokowej, wschodnim brzegiem jeziora Żarnowieckiego na północ, minęliśmy Kartoszyno. To dawna wieś, której teren to jedno z najstarszych miejsc osadnictwa na Pomorzu. W tej chwili to tak naprawdę wielki teren przemysłowy. W Dębkach mogliśmy zobaczyć ujście rzeki Piaśnicy do Bałtyku. Do 1 września 1939 rzeka na sporym odcinku stanowiła granicę polsko-niemiecką. Zaraz obok wejścia na plażę nr 24 odpoczywaliśmy przy pozostałościach Polskiej strażnicy granicznej. Kolejnym przystankiem był Kamień Wersalski. Lądowa linia graniczna została oznaczona w terenie granitowymi słupkami z wyrytym napisem Versailles 28.6.1919 (odnoszącym się do podpisanego traktatu) oraz literami P (Polska) i D (Niemcy). Następnie ruszyliśmy w kierunku dawnej wieży Dębki. Wieża była ogrodzona i nie udało się na nią wejść. Ciąg dalszy podróży do droga na południe w kierunku zachodniego brzegu jeziora Żarnowieckiego. Podjazd pod górny zbiornik wodny elektrowni stanowił trudną próbę dla naszych możliwości. Zbiornik ten powstał w miejscu wsi Kolkowo. Obok zbiornika znajduje się kolejna wieża widokowa „Kaszubskie Oko”. 60km ciekawych miejsc i sporych podjazdów. Ciekawie spędzone sobotnie przedpołudnie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.